Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kiepski styczeń. Ale Grad spokojny

0
Podziel się:

Minister wierzy, że ze sprzedaży firm państwo pozyska 15 mld złotych.

Kiepski styczeń. Ale Grad spokojny
(kprm.gov.pl)

Przychody z prywatyzacji, od listopada 2007, przekroczyły 31 miliardów złotych. Tylko w ubiegłym roku budżet państwa zyskał tą drogą 22 miliardy.

W styczniu bieżącego roku dochody prywatyzacyjne nie były duże - zyskano 105 milionów, _ - Luty zapowiada się dobrze: przed paroma dniami Zakłady Tytoniowe w Lublinie kupił za prawie 32 miliony francuski inwestor Biosyntec _ - poinformował rzecznik Ministerstwa Skarbu Maciej Wewiór.

W ustawie budżetowej na ten rok zaplanowano przychody z prywatyzacji na poziomie 15 miliardów złotych. Minister Aleksander Grad wielokrotnie oświadczał, że traktuje to "jako minimum".

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t74821.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy;oburzeni;sprzedaza;kopalni,125,0,766077.html) Związkowcy oburzeni sprzedażą kopalni Chodzi o sprzedaż czeskiemu inwestorowi majątku kopalni Silesia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t98288.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;optymistycznie;o;prywatyzacji,98,0,765026.html) Grad optymistycznie o prywatyzacji W budżecie przewidziano, że dzięki prywatyzacji do państwowej kasy wpłynie 15 mld zł.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)