Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kim odpalił rakiety. Komunistyczna północ grozi

0
Podziel się:

Korea Północna wystrzeliła dwie rakiety balistyczne. To już kolejne w ciągu kilku dni.

Kim odpalił rakiety. Komunistyczna północ grozi
(PAP/EPA)

Korea Północna wystrzeliła w stronę morza dwie rakiety balistyczne krótkiego zasięgu - poinformowało rano w Seulu południowokoreańskie ministerstwo obrony. Północ groziła w tym tygodniu atakiem na Koreę Południową, ale jednocześnie ogłosiła przełom w programie rakietowym.

Rakiety wystrzelono w odstępie kilku minut ze wschodniego wybrzeża, z wyrzutni w pobliżu miasta Wonsan przy granicy z Koreą Południową.

Jak podała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na źródła wojskowe, były to pociski typu Scud o zasięgu ok. 500 kilometrów.

Kolejną próbę rakiet krótkiego zasięgu, przeprowadzoną przez Pjongjang, potwierdziły także władze Japonii. Zaledwie trzy dni temu w kierunku Morza Japońskiego północnokoreańska armia wystrzeliła trzy pociski krótkiego zasięgu.

Nowe rakiety Kima?

Korea Północna groziła w tym tygodniu atakiem na Koreę Południową, ale jednocześnie ogłosiła przełom w programie rakietowym. Północnokoreańscy naukowcy udoskonalili precyzyjne rakiety naprowadzane.

Mimo zawartego w 1953 roku rozejmu oba państwa koreańskie są nadal formalnie w stanie wojny, a napięcie między nimi wyraźnie wzrosło po dokonanej w lutym ubiegłego roku trzeciej północnokoreańskiej próbie nuklearnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna znów wystrzeliła rakiety Korea Północna wystrzeliła 16 pocisków o zasięgu około 60 kilometrów.
Korea Płn. przeprowadzi 4 próbę nuklearną? W miejscu przeprowadzania testów nuklearnych przez Koreę Płn. zaobserwowano ostatnio wzmożoną aktywność - poinformowały władze Korei Płd.
Sprzedadzą technologie rakietowe? Są obawy Rosja wyraziła nadzieję, że Ukraina wywiąże się z zobowiązań wynikających z Reżimu Kontroli Technologii Rakietowych i Haskiego Kodeksu Postępowania przeciw proliferacji rakiet balistycznych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)