Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Klaus krytykuje plany antykryzysowe

0
Podziel się

Prezydent Czech nie zgadza się na leczenie gospodarki zalewem pieniędzy.

Klaus krytykuje plany antykryzysowe
(PAP/EPA)
bEsbqArV

Prezydent Czech nie zgadza się na leczenie gospodarki zalewem pieniędzy, a w zamian radzi uwolnienie jej od tego, co ją nadmiernie hamuje.

Do polityków apeluje zaś, by dramatycznymi gestami i zatroskanymi minami nie zwiększali paniki.

W tekście opublikowanym w dzienniku _ Mlada fronta DNES _ Klaus pisze, że nie chce radzić ani prezydentom Obamie i Sarkozy'emu, ani kanclerz Merkel. Jest jednak przekonany, że rozwiązania dzisiejszych problemów nie przyniesienie zalanie gospodarki pieniędzmi, jak nie przyniosła go polityka Nowego Ładu prezydenta Roosevelta przed sześćdziesięciu laty.

bEsbqArX
Mikrofon Money.pl
*Filar: Bomba inflacyjna. Ten diabeł jest straszny * Bank Anglii i banki centralne innych krajów, które zdecydowały się na pompowanie gotówki w system będą mieć bardzo poważne problemy z inflacją - mówi Money.pl członek Rady Polityki Pieniężnej. zobacz wywiad Money.pl

Szef czeskiego państwa apeluje natomiast, by spróbować ulżyć gospodarce i uwolnić ją od tego, co ją w nienaturalny sposób hamuje. Wymienia w tym kontekście ograniczenia biurokratyczne, nadmierne standardy, wybujałe państwo socjalne, wysokie podatki i stawki ubezpieczeń, sztywne prawo pracy i ambicje działaczy ekologicznych.

Klaus zapewnia, że dopuszcza myśl użycia państwowej pomocy na projekty infrastrukturalne, choć nie wierzy w efekty takich działań.

bEsbqAsy
kryzys
wiadomości
KOMENTARZE
(0)