Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Klich: Potrzebujemy stutysięcznej armii

0
Podziel się:

Wśród priorytetów znalazły się przetargi na samoloty i śmigłowce oraz modernizacja marynarki wojennej.

Klich: Potrzebujemy stutysięcznej armii
(PAP/Paweł Supernak)

Nie będzie zmniejszania polskiej armii, bo 100-tysięczna armia zawodowa jest Polsce potrzebna - powiedział szef MON po prezentacji Strategicznego Przeglądu Obronnego.

To dokument, nad którym przez ostatnie kilkanaście miesięcy pracowano w ministerstwie obrony, a który ma określić dalszy rozwój naszej armii na najbliższe 25 lat.

Jak wyjaśnił Bogdan Klich, 100 tysięcy żołnierzy zawodowych odpowiada potrzebom i zagrożeniom, które stoją przed naszym krajem. Minister dodał, że armii potrzebna jest również modernizacja. Jak wyjaśnił po zakończeniu profesjonalizacji i zmian strukturalnych w wojsku trzeba porządnie zabrać się za modernizację techniczną. Jest to najważniejsze zadanie na najbliższe lata - podkreślił Bogdan Klich.

Szef MON powiedział, że w tym roku rozstrzygnięty będzie przetarg na 16 samolotów szkolno-bojowych, które zastąpią Su. Otwarty będzie też przetarg na 26 nowych śmigłowców. Minister zapowiedział też modernizację marynarki wojennej. Wśród priorytetów jest również informatyzacja armii. W tym roku wydaliśmy na nią 800 milionów złotych. W następnych latach na ten cel przeznaczane będą podobne sumy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t90546.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/milionowe;przekrety;na;wojskowych;przetargach,213,0,653781.html) Milionowe przekręty na wojskowych przetargach Już 4 miliony złotych odzyskał dla Skarbu Państwa specjalny zespół prokuratorów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t90541.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zolnierz;coraz;drozszy;ale;wcale;nie;lepszy,219,0,584155.html) Żołnierz coraz droższy, ale wcale nie lepszy Za 25 mld zł mamy mniejszą armię, a wyszkolenie i sprzęt prawie ten sam, co za poboru.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t98694.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/afganska;misja;kosztuje;miliardy;wyjscie;nie;takie;proste,244,0,632308.html) Afgańska misja kosztuje miliardy, wyjście nie takie proste W tym roku Polska wyda blisko 2 mld zł na pensje i nowy sprzęt dla 2600 żołnierzy służących w afgańskiej misji. Premier zapowiada: będziemy rozmawiać o wycofaniu kontyngentu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)