Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kliczko: trzeba skończyć z walką bez zasad

0
Podziel się:

Kliczko uważa, że na razie głównym owocem protestów na Ukrainie jest wyzbycie się strachu.

Kliczko: trzeba skończyć z walką bez zasad
(BISSON/JDD/SIPA/EAST NEWS)

Ukraiński bokser i opozycjonista Witalij Kliczko oświadczył, że stanął na barykadach przeciwko prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi, by położyć kres toczącej się na Ukrainie _ walce bez zasad _. Kliczko oświadczył to wczoraj w wywiadzie dla agencji AFP.

_ - Nigdy nie sądziłem, że zostanę rewolucjonistą i znajdę się na barykadach _ - powiedział ten ponaddwumetrowy olbrzym, który wraz z setkami tysięcy Ukraińców demonstruje od listopada po odstąpieniu władz w Kijowie od podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

_ - Ukraińska polityka to dziś walka bez reguł _ - uważa Kliczko. _ Powinna funkcjonować na takich samych zasadach jak sport, gdzie ci, którzy naruszają zasady, zostają zdyskwalifikowani _ - powiedział.

Kliczko uważa, że na razie głównym owocem protestów na Ukrainie jest wyzbycie się strachu. _ - Ludzie już się nie boją _ - powiedział Kliczko. _ Walczę o prawdę i sprawiedliwość i miliony mnie popierają _ - dodał.

Lider opozycyjnej partii Udar podkreślił, jak bardzo ważne dla manifestantów ukraińskich jest moralne poparcie ze strony mieszkańców Unii Europejskiej.

Nawiązując do zawartych niedawno przez prezydenta Janukowycza porozumień z Rosją, która po odstąpieniu Kijowa od podpisania umowy z UE obiecała 15 mld dolarów przeżywającej kryzys Ukrainie, Kliczko powiedział, że _ to tak jak środek przeciwbólowy, którego chciano by użyć do wyleczenia raka, który musi być zoperowany _.

Zaznaczył, że walczy o to, by Ukraina była europejska, a nie o władzę w tym kraju. Niemniej Kliczko zapowiedział, że chce wziąć udział w wyborach prezydenckich, które mają się odbyć w roku 2015.

Zapytany o więzioną od roku 2011 byłą premier Julię Tymoszenko Kliczko powiedział, że gdyby wygrał wybory, to Tymoszenko na pewno nie przebywałaby w więzieniu. Nie wykluczył też jej premierowania za swej ewentualnej prezydentury.

Czytaj więcej w Money.pl
Sondaż: Janukowycz przegrałby w wyborach Ukraińska opozycja domaga się wcześniejszych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w związku z decyzją ekipy prezydenta Janukowycza o przerwaniu przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.
Janukowycz podpisał amnestię dla Majdanu Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podpisał w poniedziałek ustawę o amnestii dla uczestników proeuropejskich i antyrządowych demonstracji, do których dochodziło od 21 listopada na Majdanie Niepodległości oraz w dzielnicy rządowej w Kijowie - przekazała jego administracja.
Kliczko nie chce czekać. "Będziemy walczyć!" Na Majdanie Niepodległości ogłoszono powstanie ruchu o nazwie "Ogólnonarodowe Zjednoczenie Majdan".
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)