Notowania

handel
21.06.2010 07:22

Klienci zza Buga ratują wschodnią Polskę

Cudzoziemcy z Białorusi, Ukrainy i Rosji zostawili u nas w 2009 roku prawie 2 miliardy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paha_l/Dreamstime)

Cudzoziemcy z Białorusi, Ukrainy i Rosji zostawili u nas w 2009 roku prawie 2 miliardy złotych - wynika z danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

To prawie 5 procent całej sprzedaży detalicznej we wschodnich województwach - wylicza _ Puls Biznesu _. Eksperci podkreślają na łamach dziennika, że w tych regionach tworzy się nowa silna strefa gospodarcza, z własną charakterystyką i gęstą siecią wzajemnych relacji z partnerami ze Wschodu.

Cudzoziemcy zza wschodniej granicy kupują u nas najchętniej u nas materiały budowlane (za kwotę wydali prawie 170 milionów złotych), żywność (114 milionów) i sprzęt AGD (ponad 90 milionów złotych).

_ Puls Biznesu _ wyjaśnia, że w powiatach położonych niedaleko wschodniej granicy występuje wyższa niż w reszcie kraju dynamika nowo powstających firm i zatrudnienia. Wyższa jest też liczba zgłoszeń meldunkowych, czyli ludzie chętniej się tam osiedlają.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: handel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz