Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kluzik-Rostkowska: Nie słyszałam zaproszenia do PO

0
Podziel się

PiS trzeba otoczyć politycznym kordonem sanitarnym.

Kluzik-Rostkowska: Nie słyszałam zaproszenia do PO
bDzgZvzF

Money.pl: Zostaje Pani w PJN?

Joanna Kluzik-Rostowska, była szefowa ugrupowania Polska Jest Najważniejsza: Zobaczymy, co się będzie działo. Czekam na szczegóły koncepcji Pawła Kowala. Na pewno nie będę chciała przykładać się do prowadzenia polityki, która realnie będzie pracować na lepszy wynik PiS.

To tak jak PO. Paweł Graś już zaprasza na listy. W _ Radiu ZET _ mówił o Pani w samych superlatywach.

Nie słyszałam tego zaproszenia i tych komplementów. Ale spokojnie. Jeżeli ktoś będzie chciał mnie zaprosić do współpracy, to będziemy o tym rozmawiać osobiście, a nie za pośrednictwem mediów.

bDzgZvzH

A spotkanie z Donaldem Tuskiem już było? Dziennik _ Polska _ napisał, że podobno już nawet są dogadane miejsca na śląskiej liście.

Nic z tego, co napisała gazeta, nie wydarzyło się.

Ale spotkania nie było w ogóle, czy nie było takiego, które opisuje _ Polska _?

*[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t130685.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kluzik-rostkowska;w;po;spotykala;sie;z;tuskiem,154,0,845466.html) Kluzik-Rostkowska w PO? Spotykała się z Tuskiem *Uczciwie mówię, że zobaczymy, co będzie działo się dalej. To jest taka sama sytuacja jak wtedy, gdy tworzyliśmy PJN. Wtedy też mówiono, że rozmawiamy z PO. Coś się zdarzy, to dziennikarze tworzą od razu scenariusze _ co dalej _. Polityka jest znacznie bardziej nieprzewidywalna niż się to wydaje.

bDzgZvzN

Niedawno mówiła Pani w rozmowie z Money.pl, żejako kapitan zejdzie ze statku, którym jest PJN, ostatnia. Teraz z Pani słów wynika, że start z listy PO nie jest wykluczony.

Zaproponowana przeze mnie koncepcja nie została zaakceptowana. Została wybrana inna. Dzisiaj nie wiem, kto ma rację, ale polityka to zweryfikuje. Powtarzam - na pewno nie będę chciała uczestniczyć w polityce, która będzie wzmacniała PiS. Dajmy sobie trochę czasu na okrzepnięcie. Powtórzę: zobaczymy, co się zdarzy.

Co takiego się stało, że zrezygnowała Pani w walki o bycie szefową PJN-u?

Przed nami są wybory parlamentarne, bardzo ważne, oznaczające być albo nie być dla PJN-u, ale przede wszystkim bardzo ważne w kontekście sceny politycznej w ogóle. W związku z tym trzeba się zastanowić, jaką strategie przyjąć na kampanię wyborczą, żeby była ona skuteczna.

bDzgZvzO

Czyli Pani pomysł byłby nieskuteczny?

Mój pomysł i pomysł Michała Kamińskiego był taki, żeby wyraźnie odnosić się do polityki PiS. To powinno być dla nas łatwe, ponieważ wszyscy wychodziliśmy zPiS w niezgodzie na to, co działo się wewnątrz tej partii, ale przede wszystkim w niezgodzie na tę politykę PiS, którą zaproponowali po wyborach prezydenckich.

bDzgZvzP

My uważamy, że jedyna szansa dzisiaj dla PJN, to jest bardzo wyraźne punktowanie PiS. Pokazywanie antysystemowości tej partii. To jest pokazywanie tego rozchwiania partii Kaczyńskiego, które uniemożliwia jakąkolwiek debatę na jakikolwiek temat. To jest w końcu mówienie wprost, że w imię demokracji trzeba otoczyć politycznym kordonem sanitarnym PiS. Zresztą powinny to zrobić wszystkie inne partie.

Wygrała frakcja, która nie chce ostro atakować partii Kaczyńskiego. PJN będzie teraz wspierał PiS?

*[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t140550.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/sprawdz;w;ktorej;partii;maja;najwiecej;pieniedzy;na;glowe,25,0,842009.html) Sprawdź, w której partii mają najwięcej pieniędzy na głowę *Myślę, że każdy kto obserwuje scenę polityczną i zastanowi się chociaż pół minuty, musi dojść do tego samego wniosku, do którego ja doszłam. PJN nie przekraczając progu wyborczego, pracując w kampanii, ale przyjmując taką formułę, która raczej nie gwarantuje wejścia do Sejmu w istocie idzie _ ręka w rękę _ z PiS. Polityka łapie czasami partie w pułapki. PJN w taką pułapkę wpadł.

Tak po ludzku, nie jest Pani przykro, że partia, którą Pani tworzyła, teraz wraca na ten tor, z którego uciekaliście?

Czy jest mi przykro? Emocje generalnie zostawiam dla życia prywatnego i w ogóle nie traktuję polityki w kategoriach, czy ma być miło czy nie. Polityka jest dobra wtedy, kiedy jest skuteczna.

bDzgZvzQ

Okazało się, że większość klubu zdecydowała, że nie chce polityki antypisowskiej, że chce polityki spokojnej, merytorycznej, bez odnoszenia się do innych partii. I już. Ponieważ nie jestem w stanie prowadzić polityki, z którą się nie godzę, odpowiedzialność za partię oddałam.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t130685.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kluzik-rostkowska;w;po;spotykala;sie;z;tuskiem,154,0,845466.html) Kluzik-Rostkowska w PO? Spotykała się z Tuskiem Propozycję przejścia do Platformy dostał podobno również Paweł Poncyliusz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t141203.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pjn;tonie;politycy;uciekna;do;innych;partii,73,0,845129.html) PJN tonie. Politycy uciekną do innych partii Tak uważają politycy największych polskich partii po tym jak Paweł Kowal zastąpił na stanowisku szefa ugrupowania Joannę Kluzik-Rostkowską.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/listy;wyborcze;po;chcemy;pozytywnej;atmosfery,164,0,843940.html) Listy wyborcze PO. "Chcemy pozytywnej atmosfery" PO odkłada dyskusję. Wbrew zapowiedziom najprawdopodobniej nie zatwierdzi list 11 czerwca.
bDzgZvAi
wiadomości
wywiad
KOMENTARZE
(0)