Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Lis
Marcin Lis
|

KNF ostrzega przed "łowcami frajerów". Kolejna firma trafiła na listę

31
Podziel się:

Kolejna firma, którą można określić mianem "łowcy frajerów" trafiła na listę ostrzeżeń Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Także prokuratura zajęła się działalnością firmy Iron Eagle sp. z o.o.

Szef KNF Marek Chrzanowski wytoczył wojnę oszustom
Szef KNF Marek Chrzanowski wytoczył wojnę oszustom (Krzysztof Olszewski, money.pl)

Spółka Iron Eagle trafiła na listę ostrzeżeń w związku z tym, że prowadzi bez odpowiedniego zezwolenia "obrót instrumentami finansowymi". W money.pl wielokrotnie opisywaliśmy przykłady działalności podobnych firm, które zyskały miano "łowców frajerów". Ich głównym pomysłem na zarobek jest przekonywanie osób, które nie znają się na finansach, do inwestycji w przedsięwzięcia obarczone wysokim ryzykiem. Chociażby oferowane na rynku forex.

Za takie podejście do prowadzenie biznesu wszystkim firmom grozi do 5 mln zł kary. Jak pisaliśmy nie zraża to chętnych do oszukiwania ludzi, a tego typu przedsięwzięcia często prowadzone są "pod nosem" Komisji Nadzoru Finansowego w samym centrum Warszawy. Biura nazywane są "kotłowniami".

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Zobacz także: Zobacz też, co o "kotłowniach" mówił autor reportaży o tym zjawisku:
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(31)
x5
6 lat temu
Na dzień dzisiejszy najlepsza lokata to Rydzyk . Jeśli wierzysz w życie pozagrobowe to zainwestuj swoje pieniądze u rydzyka ,a po śmierci dostaniesz dziesięciokrotnie więcej .
Steff
6 lat temu
Dlaczego organizatorzy oszustwa nie siedza w więzieniach? Co robi prokuratura?
Ojczyzna Pols...
6 lat temu
frajerzy to sa wyznawcy pisu
lol
6 lat temu
I co PiS lemingi gdzie wasza prokuratura czemu nie siedzą w więzieniu jeszcze czekacie jak z Amber Gold ?
Adam
6 lat temu
A co dziś robił Lewandowski , czy był rosół na obiad?
...
Następna strona