Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KNF ukarała InterRisk TU. Po raz siódmy za to samo

KNF ukarała InterRisk TU. Po raz siódmy za to samo

Fot. EAST NEWS

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA Vienna Insurance Group karę wysokości 100 tys. zł za niewypłacenie w ustawowym terminie odszkodowań z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Towarzystwo zostało również ukarane za niewywiązanie się w ustawowym terminie z obowiązku poinformowania osoby występującej z roszczeniem, że odszkodowanie jej nie przysługuje lub przysługuje w innej wysokości.

"Ustalając wysokość kary, Komisja wzięła pod uwagę, że InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń SA zostało już wcześniej sześciokrotnie ukarane przez KNF za nieterminową wypłatę odszkodowań" - czytamy w komunikacie.

Przy rozpatrywaniu kolejnych spraw dotyczących opóźnień zakładów ubezpieczeń w wypłacie odszkodowań z obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, KNF będzie rozważała stosowanie - wobec zakładów ukaranych już wcześniej za to naruszenie - kar znacząco wyższych od dotychczas nakładanych.

Vienna Insurance Group (VIG) jest specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego ok. 50 spółek w 25 krajach. Akcje VIG są notowane na giełdzie w Austrii oraz w Czechach.

oc, KNF, kara knf, interrisk, ubezpieczenie motoryzacyjne
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Viva
2016-11-12 11:44
Mi aviva likwiduje szkodę już 9 miesiąc
Marxin
2016-11-11 22:16
100tys zł dla TU to jak 1 zł dla emeryta. To kpina a nie kara. Prezes wiecejmw miesiącu zarabia.
maxy
2016-11-11 21:51
Jeżeli sześć razy olewali karę, to powinni dostać np. 10 mln. Byłaby inna śpiewka...
Pokaż wszystkie komentarze (15)