Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zarobki
25.08.2015 15:18

Kobiety w tym kraju przez ponad półtorej godziny dziennie pracują za darmo

W Wielkiej Brytanii wciąż utrzymują się różnice w wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Chartered Management Institute i XpertHR.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com/ CC0 Public Domain)

Na brytyjskim rynku pracy specjalistów kobieta zatrudniona na pełny etat zarabia średnio 22 proc. mniej niż zajmujący takie samo stanowisko mężczyzna. Jej roczne wynagrodzenie jest niższe przeciętnie o 8.524 funty - informują eksperci z organizacji Chartered Management Institute i agencji rekrutacyjnej XpertHR, odnosząc się do wyników dorocznego sondażu przeprowadzanego przez te dwa podmioty wśród 72 tys. specjalistów z różnych branż.

Oznacza to, że w ciągu standardowego tygodnia pracy - który w Wielkiej Brytanii liczy 37,4 godziny - kobieta na stanowisku specjalistycznym pracuje za darmo przez 1 godzinę i 39 minut każdego dnia roboczego.

Z sondażu Chartered Management Institute i XpertHR wynika, że średnie roczne wynagrodzenie kobiety zatrudnionej na pełny etat na specjalistycznym stanowisku wynosi 30.612 funtów, wobec 39.136 funtów, jakie rocznie zarabia mężczyzna zajmujący taką samą posadę.

Zdaniem dyrektor wykonawczej Chartered Management Institute, Ann Francke, wyniki sondażu są "nie do przyjęcia". Z wagi problemu zdaje sobie również sprawę brytyjski rząd, który pracuje obecnie nad nową ustawą, nakładającą na każdą firmę zatrudniającą więcej niż 250 osób obowiązek publikowania szczegółowych danych nt. różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. Istnieją duże szanse na to, że ustawa zacznie obowiązywać już w 2016 r.

Tagi: zarobki, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz