Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolej przeprasza pasażerów

0
Podziel się

Od soboty doszło do ponad pięciuset awarii na dziewięciuset kilometrach dróg.

Kolej przeprasza pasażerów
(DaLee_pl/CC/Flickr)
bErEdtzF

Polskie Koleje Państwowe przepraszają pasażerów za utrudnienia podczas ataku zimy i zapowiadają zmianę sposobu reagowania na sytuacje kryzysowe.

Z powodu opadów śniegu, marznącego deszczu i silnego wiatru od soboty do wczoraj na kolei doszło do ponad pięciuset awarii na dziewięciuset kilometrach dróg kolejowych.

Członek zarządu PKP SA Jacek Prześluga przeprasza podróżnych, choć przypomina, że na wiele sytuacji pracownicy kolei nie mieli wpływu. Jednak wówczas dla dobra pasażerów powinny zostać podjęte decyzje, których zabrakło - mówi Prześluga.

bErEdtzH

Posłuchaj przedstawiciele zarządu PKP:

Inna nauczka, którą dostały koleje dotyczy konieczności współpracy w sytuacjach kryzysowych - dodaje Jacek Prześluga.

Posłuchaj przedstawiciele zarządu PKP:

Aby ograniczyć rozmiary utrudnień dla pasażerów w razie ponownych ataków zimy spółki Polskich Kolei Państwowych zapowiadają usprawnienie obiegu informacji wewnątrz kolei, a także skuteczniejsze powiadamianie pasażerów o możliwych opóźnieniach. PKP podkreśla jednak, że w ostatnich dniach wystąpiło największe od trzydziestu lat oblodzenie sieci energetycznej, do czego trudno się było przygotować.

Na razie nie są znane koszty, jakie spółki kolejowe poniosły na walkę z zimą, choć wiadomo, że są to kwoty liczone w milionach złotych.

bErEdtzN
bErEdtAi
wiadomości
KOMENTARZE
(0)