Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koleje w Polsce. Na wakacje dodatkowe pociągi m.in. do Trójmiasta

0
Podziel się:

Więcej składów będzie jeździło m.in. do morskich kurortów jak Świnoujście, Kołobrzeg, Ustka, Łeba, Hel, jak i na południe Polski - do Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry, Wisły, Zakopanego czy do Krynicy.

Koleje w Polsce. Na wakacje dodatkowe pociągi m.in. do Trójmiasta
(Danuta Matloch/REPORTER)

Trzydzieści dodatkowych pociągów będzie kursowało w okresie wakacji m.in. do Trójmiasta, Krakowa i Zakopanego - poinformowała dziś rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska. Przewoźnik będzie również dostawiał dodatkowe wagony na popularnych trasach.

Dyrektor biura sprzedaży PKP Intercity Piotr Szajczyk zapewnił podczas piątkowej konferencji prasowej, że przewoźnik jest przygotowany na sezon letni. _ Przygotowaliśmy ponad 1,5 tys. wagonów, z czego jedna trzecia jest wyposażona w klimatyzację. Wszystkie wagony przeszły także przegląd techniczny _ - powiedział. Klimatyzowanych wagonów ma w kolejnych latach cały czas przybywać. Pasażerowie będą mogli z nich skorzystać głównie na trasach prowadzących nad morze czy do Zakopanego. Szajczyk dodał, że zupełnie nowym taborem pasażerowie pojadą na trasie Przemyśl-Szczecin i Wrocław-Gdynia.

Przewoźnik na czas wakacji przygotował dla pasażerów trzydzieści dodatkowych połączeń. Więcej składów będzie jeździło m.in. do morskich kurortów jak Świnoujście, Kołobrzeg, Ustka, Łeba, Hel, jak i na południe Polski - do Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry, Wisły, Zakopanego czy do Krynicy. Od soboty zacznie kursować m.in. jeden z najpopularniejszych wakacyjnych pociągów - EIC Jantar na Hel.

Jak dodała Szopowska, do pociągów regularnie kursujących na popularnych trasach będą dostawiane dodatkowe wagony. Według niej dodatkowe wagony będą również dostawiane w trakcie letnich szczytów przewozowych. Pasażerom na 19 największych dworcach będą pomagali mobilni informatorzy, od których będzie można otrzymać informację nt. rozkładu jazdy czy peronu, z którego odjeżdżać będzie pociąg. Informatorzy pojawią się ponadto w kurortach: Międzyzdrojach, w Helu, Jastarni, we Władysławowie.

Szajczyk poinformował ponadto, że na pasażerów PKP Intercity będą czekały również wagony wyposażone w wi-fi. Trzydzieści takich składów ma wyjechać właśnie w te wakacje na trasy do Krakowa, Katowic, Poznania i Trójmiasta. Do końca roku na 120 dworcach pasażerowie będą mogli skorzystać także z bezpłatnego internetu. Na razie taka możliwość istnieje na 60 stacjach.

Przewoźnik uruchomi także dodatkowe połączenia autobusowe z miejscowościami, do których nie można dotrzeć pociągiem. Takie busy będą kursowały między Malborkiem i Krynicą Morską oraz między Krakowem a Ustrzykami Górnymi.

Grupa PKP S.A. będzie organizowała na niektórych dworcach wydarzenia kulturalne. W przyszłym tygodniu PKP będzie obecne m.in. na gdyńskim festiwalu Open'er. Na stołecznym Dworcu Centralnym zorganizowana zostanie wystawa Teatru Dramatycznego, na dworcu Szczecin Główny odbędą się spektakle teatralne, a na dworcu we Wrocławiu będzie można oglądać reprodukcje dzieł sławnych malarzy.

Dodatkowe informacje nt. rozkładu jazdy można znaleźć na stronach www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl oraz pod numerami infolinii (19 757, +48 22 39 19 757) oraz na oficjalnych profilach Grupy PKP w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)