Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koleje w polsce
28.08.2012 14:58

Koleje w Polsce. PKP Intercity kupi 25 nowych wagonów

PKP Intercity kupi 25 nowych wagonów pasażerskich, które od 2014 r. będą jeździć na trasie Wrocław - Poznań - Bydgoszcz - Gdynia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eisenbahner/CC BY 2.0/Flickr)

PKP Intercity kupi 25 nowych wagonów pasażerskich, które od 2014 r. będą jeździć na trasie Wrocław - Poznań - Bydgoszcz - Gdynia. Wykonawcą będzie poznański producent H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych, a wartość zamówienia to ok. 175 mln zł brutto.

Jak poinformowała rzeczniczka przewoźnika Małgorzata Sitkowska, zamówienie nowych 25 wagonów jest pierwszym takim zakupem spółki od 2008 roku. Od dnia zawarcia umowy wykonawca będzie miał nie więcej niż 18 miesięcy na realizację zamówienia. Wagony mają być przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych.

PKP Intercity założyło, że na sfinansowanie zamówienia przeznaczy do 188 mln zł brutto. Oferta fabryki Cegielskiego była jedyną złożoną w rozstrzygniętym właśnie przetargu. Przewoźnik planuje pozyskać dofinansowanie o wartości 65 mln zł z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

W zeszłym roku spółka wykonała naprawy 890 wagonów oraz 59 lokomotyw za ponad 160 mln zł. W br. PKP Intercity zaplanowało naprawy ponad tysiąca wagonów i 150 lokomotyw. Do 2015 r. przewoźnik chce mieć 2 tys. wagonów, ponad 300 lokomotyw i 20 pociągów zespołowych (tzw. pendolino).

Czytaj więcej w Money.pl
Stracimy pięc miliardów? Bruksela nie ustąpi Komisarze twardo o naszych żądaniach w sprawie pieniędzy na kolej: _ Nie będzie żadnych przesunięć na drogi _. Sławomir Nowak obiecuje, że nie stracimy ani centa.
Szykują kolejną zmianę rozkładu jazdy na kolei PKP Intercity wprowadza zmiany z powodu modernizacji szlaków kolejowych.
Tak będą walczyć z kradzieżami na kolei Urzędnicy dogadali się w sprawie strategii walki ze złodziejami kabli telekomunikacyjnych, przewodów i urządzeń sterowania koleją.
Tagi: koleje w polsce, pkp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz