Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koleje w Polsce. Szykują się znow utrudnienia dla pasażerów na Mazowszu

0
Podziel się:

Pod koniec czerwca między Radziwiłłowem Mazowieckim a Żyrardowem na trasie Warszawa - Skierniewice, pociągi będą kurowały wahadłowo po jednym czynnym torze.

Koleje w Polsce. Szykują się znow utrudnienia dla pasażerów na Mazowszu
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK, od 22 maja będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Utrudnienia wystąpią m.in. na liniach Warszawa-Pruszków, Warszawa-Małkinia czy między Radomiem a Dęblinem.

Jak poinformował przewoźnik, w związku z pracami modernizacyjnymi między Radziwiłłowem Mazowieckim a Żyrardowem na trasie Warszawa - Skierniewice, pociągi będą kurowały wahadłowo po jednym czynnym torze. W zamian za odwołane składy na tej trasie KM uruchomią komunikację zastępczą.

Pociągi po jednym torze będą poruszały się także między 22 maja a 14 czerwca w godz. 22:00 - 4:50 na odcinku Warszawa Włochy-Pruszków. Składy KM będą kursowały po torach dalekobieżnych z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów, Pruszków. Na odcinku Warszawa Zachodnia - Brwinów zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Przewoźnik przypomniał, że na trasie Warszawa Wschodnia - Skierniewice nadal będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów ważnych w pociągach Kolei Mazowieckich i Przewozów Regionalnych oraz w KM i PKP Intercity.

Na trasie Warszawa - Łuków wystąpią kilkudniowe utrudnienia w kursowaniu pociągów: na odcinku Kotuń - Siedlce w dniach: 22, 23, 26 maja część pociągów będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy.

Pasażerowie muszą przygotować się również na utrudnienia na trasie Warszawa Wileńska - Małkinia. Na odcinku Wołomin - Tłuszcz - Łochów, część pociągów będzie odwołana (Wołomin - Tłuszcz); na odcinku Tłuszcz - Łochów oraz Wołomin - Tłuszcz zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Przewoźnik dodał, że w wybranych pociągach TLK spółki PKP Intercity będą honorowane bilety Kolei Mazowieckich na odcinku Tłuszcz - Małkinia.

Utrudnienia w związku z modernizacją infrastruktury wystąpią także na trasie Radom - Dęblin (w dniach 5, 6, 9 czerwca nie będą kursowały pociągi relacji Radom - Pionki i Pionki - Radom) oraz na trasie Siedlce - Czeremcha gdzie pociągi będą poruszały się po jednym torze.

Szczegółowe informacje dla pasażerów znajdują się na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl oraz pod numerem: (022) 364 44 44

KM poinformowały ponadto, że od początku tygodnia w kasach biletowych przewoźnika rozpoczął się montaż terminali płatniczych, za pośrednictwem których pasażerowie będą mogli płacić za bilet kartą płatniczą. Montaż 98 terminali w 76 miejscach ma zakończyć się w przyszłym tygodniu.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)