Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
straż graniczna
15.12.2012 22:08

Kolejki tirów do przejść granicznych z Białorusią coraz większe

Wydłużają się kolejki ciężarówek do przejść granicznych z Białorusią w województwie podlaskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Wydłużają się kolejki ciężarówek do przejść granicznych z Białorusią w województwie podlaskim. Dziś wieczorem na wyjazd przez Kuźnicę ich kierowcy musieli czekać około 58 godzin, w Bobrownikach około 44 godzin - poinformowała Straż Graniczna i celnicy.

Oznacza to, że od rana w sobotę przyjechało tam dużo więcej ciężarówek, niż służby graniczne zdołały odprawić.

Mjr Józef Puczyński z Podlaskiego Oddziału SG powiedział PAP, że kolejka przed Kuźnicą miała wieczorem blisko 30 km długości, a przed Bobrownikami - 15 km. Według danych celników, w kolejce do przejścia w Kuźnicy oczekiwało ponad 900 ciężarówek, przed Bobrownikami - ok. 700. Rano, jak szacowały służby, w obu kolejkach było po ok. 450 ciężarówek.

Według danych policji, kolejka ciężarówek do przejścia w Kuźnicy sięgała wieczorem do miejscowości Straż. Samochody są zatrzymywane przed Sokółką i przepuszczane dopiero wtedy, gdy kolejka za miastem, od strony Kuźnicy skraca się. Chodzi o to, by kolejka ciężarówek nie zablokowała ruchu w Sokółce.

Średnio, w ciągu jednej zmiany, odprawianych jest w Kuźnicy i Bobrownikach po ok. 250 ciężarówek wyjeżdżających na Białoruś. Służby graniczne przypominają, że dłuższe kolejki do tych przejść są w każdy weekend. Wydłużają się jednak jeszcze w okresie przedświątecznym. Ruch towarowy w tym czasie bowiem rośnie, bo wiele firm chce wywiązać się z umów, a kierowcy - zawieźć ładunek i dotrzeć na święta do domu.

W województwie podlaskim od południa w sobotę są coraz trudniejsze warunki jazdy. Pada śnieg i wieje silny wiatr, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Meteorolodzy przewidują, że taka pogoda utrzyma się w regionie do wieczora w niedzielę. W tym czasie spaść tam może 8-14 cm śniegu.

Czytaj więcej w Money.pl
Niespokojnie na polskiej granicy. Policja... Na wyjazd z kraju trzeba obecnie czekać kilkadziesiąt godzin.
Rosną kolejki tirów do przejść granicznych Na wyjazd przez Kuźnicę kierowcy musieli czekać około 34 godzin, a w Bobrownikach 32 godziny.
Na tej granicy poczekasz prawie dobę Kolejki mają po około 7 kilometrów długości. Od kilkunastu godzin czas oczekiwania na tych przejściach się nie zmienia.
Tagi: straż graniczna, białoruś, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz