Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejna katastrofa na torach. Pożar wagonów z siarką

0
Podziel się:

Na miejscu jest osiem zastępów Straży Pożarnej, do akcji skierowano kolejne jednostki.

Kolejna katastrofa na torach. Pożar wagonów z siarką
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do zdarzenia doszło na stacji Rząsawa w pobliżu Częstochowy. Na miejscu są już strażacy. Na razie n** **ie ma informacji o poszkodowanych.

- _ Do zapłonu siarki doszło po południu na torze nr 1, w stacji Rząsawa w okolicach miejscowości Kościelec _ - poinformował rzecznik Straży Ochrony Kolei starszy inspektor Paweł Boczek. To linia z Częstochowy do Chorzewa Siemkowic, z niewielkiem ruchem pasażerskim.

Wagony były częścią pociągu towarowego relacji Strzegomek - Gdańsk Port Północny, prowadzącego łącznie 30 wagonów. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Straży Pożarnej z Częstochowy.

Według informacji młodszego brygadiera Wojciecha Wieczorkiewicza z częstochowskiej Straży Pożarnej, na miejscu ok. godz. 14 było 8 zastępów Straży Pożarnej, do akcji skierowano też kolejne jednostki.

O sytuacji na polskich kolejach czytaj w Money.pl
Sensacyjny wątek w sprawie katastrofy pod Szczekocinami Kto fałszował dokumenty kolejowe? Zobacz komu postawiono już zarzuty.
Sprawdź, dlaczego nie unikniemy następnej katastrofy kolejowej Na remonty i rozbudowę kolei wydajemy blisko trzy razy mniej niż Rumuni czy Słowacy. Wkrótce jedną czwartą torów trzeba będzie zamknąć.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)