Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa kolejowa
06.03.2012 14:45

Kolejna katastrofa na torach. Pożar wagonów z siarką

Na miejscu jest osiem zastępów Straży Pożarnej, do akcji skierowano kolejne jednostki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do zdarzenia doszło na stacji Rząsawa w pobliżu Częstochowy. Na miejscu są już strażacy. Na razie n ie ma informacji o poszkodowanych.

- _ Do zapłonu siarki doszło po południu na torze nr 1, w stacji Rząsawa w okolicach miejscowości Kościelec _ - poinformował rzecznik Straży Ochrony Kolei starszy inspektor Paweł Boczek. To linia z Częstochowy do Chorzewa Siemkowic, z niewielkiem ruchem pasażerskim.

Wagony były częścią pociągu towarowego relacji Strzegomek - Gdańsk Port Północny, prowadzącego łącznie 30 wagonów. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Straży Pożarnej z Częstochowy.

Według informacji młodszego brygadiera Wojciecha Wieczorkiewicza z częstochowskiej Straży Pożarnej, na miejscu ok. godz. 14 było 8 zastępów Straży Pożarnej, do akcji skierowano też kolejne jednostki.

O sytuacji na polskich kolejach czytaj w Money.pl
Sensacyjny wątek w sprawie katastrofy pod Szczekocinami Kto fałszował dokumenty kolejowe? Zobacz komu postawiono już zarzuty.
Sprawdź, dlaczego nie unikniemy następnej katastrofy kolejowej Na remonty i rozbudowę kolei wydajemy blisko trzy razy mniej niż Rumuni czy Słowacy. Wkrótce jedną czwartą torów trzeba będzie zamknąć.
Tagi: katastrofa kolejowa, straż, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz