Notowania

dubaj
26.03.2010 07:09

Kolejna transza pomocy dla zadłużonego Dubaju

Dubai World dostanie 9,5 mld dolarów rządowej pomocy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Larsz/CC/Flickr)

*Zadłużone spółki holdingu Dubai World i Nakheel, które mają problem ze spłatą 26 mld dolarów długu europejskim bankom, jednak otrzymają rządową pomoc. *

Z kwoty 9,5 mld dolarów, 5,7 mld dolarów będzie pochodziło z Abu Zabi – najbogatszego z emiratów arabskich, a pozostała część z _ wewnętrznych źródeł _ dubajskiego rządu – donosi Wall Street Journal.

W wyniku tych transakcji spółka Nakheel zostanie oddzielona od Dubai World i stanie się w całości własnością rządu. Abu Zabi w zeszłym roku wpompował już 20 mld dolarów w gospodarkę swego sąsiada.

ZOBACZ TAKŻE: MFW chce, by Dubaj pozamykał część firm
To kolejny element planu restrukturyzacji dubajskiego zadłużenia. Dubai World jest wininien pieniądze 90 bankom.

Jego główni kredytodawcy to europejski HSBC, Royal Bank of Scotland, Standard Chartered czy Lloyds Group. Na wieść o rządowej pomocy banki zareagowały wzrostami na giełdzie.

O problemach finansowych rządowego funduszu, który inwestował w nieruchomości, porty i przemysł turystyczny, zrobiło się głośno pod koniec 2009 r. Zadłużenie Dubai World okazało się sięgać 60 mld dolarów. Holding poprosił wtedy swoich kredytodawców o odroczenie spłaty.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: dubaj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz