Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne tunele w Warszawie. Na tę inwestycję czekają kierowcy jeżdżący do Gdańska

19
Podziel się:

Za siedem lat z Warszawy na Pomorze pojedziemy szybciej. Gotowe mają być kolejne odcinki trasy S7 pomiędzy Warszawą a Płońskiem.

S7 na ułatwić wyjazd z Warszawy
S7 na ułatwić wyjazd z Warszawy (mat. Strabag)
bECffmfF

Za siedem lat ze stolicy na Pomorze pojedziemy szybciej. Gotowe mają być trzy kolejne odcinki trasy S7 pomiędzy Warszawą a Płońskiem.

Jako pierwszy z nowych odcinków do użytku oddany ma zostać ten pomiędzy Czosnowem a Płońskiem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje, że nastąpi to przed końcem 2023 r. Pół roku później kierowcy pojadą nowym odcinkiem S7 z Czosnowa do Kiełpina. Najpóźniej, bo nawet w 2025 r. gotowe ma być 13 km z Warszawy do Kiełpina.

Przebieg północnego wylotu w Warszawy drogą ekspresową S7 zatwierdziła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Ma ona łączyć Kiełpin z trasą Armii Krajowej, czyli stołecznym fragmentem S8.

bECffmfH
Zobacz także: Zobacz też, jak wygląda droga, którą naprawić obiecał Mateusz Morawiecki:

Nowa droga, która ułatwi wyjazd z Warszawy na północ ma mieć po trzy, miejscami cztery pasy w obu kierunkach. Droga ma omijać Łomianki, choć jej pierwsza część pokryje się z obecną ul. Kolejową. Za tworzonym węzłem "Kolejowa" skręci w kierunku Kanału Młocińskiego, gdzie jej przebieg projektowany jest w jego nasypie.

Następnie droga obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego dotrze do Warszawy - tu zbudowane zostaną połączone ze sobą węzły: "Wólka Węglowa” i "Janickiego”. Dalej - po minięciu ul. Arkuszowej zostanie sprowadzona do tunelów, tak by przebiegać pod Bemowem i Chomiczówką. Dwa tunele – jeden o długości 1000 m, drugi 1123 m – rozdzieli węzeł "Generała Maczka". Z kolei na połączeniu z drogą S8 powstanie nowy węzeł „NS”.

bECffmfN

GDDKiA

bECffmgi
wiadomości
KOMENTARZE
(19)
Misiek77
3 lata temu
Warszawie to by się obwodnica przydała w odległości 10 do 20 km od miasta
abcd
3 lata temu
Za siedem lat ze stolicy na Pomorze pojedziemy szybciej (to cytat) Tempo rekordowe. Za 7 lat, to może być już inna ekipa władców. I pewnie zmienią się priorytety. No to może Sto lat, sto lat.....
Bobek
3 lata temu
Ktoś wreszcie pomyślał o kierowcach. Poprzedni premier miał to gdzieś i co tydzień do domu latał samolotem.
bECffmgj
Trop
3 lata temu
A ja wcale sie z tego nie cieszę !.
Ja
3 lata temu
Jak pamiętam remont trwa już od ok 1995 roku czyli 23 lata plus 7 to razem 30 lat. Żal