Notowania

ubezpieczenia
28.11.2018 19:58

Kolejne złote dziecko PiS. Syn Przyłębskich pracuje dla państwowego giganta

Marcin Przyłębski, syn prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej i ambasadora RP w Niemczech prof. Andrzeja Przyłębskiego, pracuje dla Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)
Marcin Przyłębski jest zatrudniony w PZU od kilku miesięcy

Marcin Przyłębski jest zatrudniony w PZU od kilku miesięcy. Zajmuje stanowisko dyrektorskie i jest odpowiedzialny za wizerunek spółki – podaje serwis Gazeta.pl

Wcześniej media podawały, że Marcin Przyłębski pracuje dla banku Pekao. Jego przenosiny do PZU nie powinny do końca dziwić, gdyż w minionym roku polski gigant ubezpieczeniowy nabył 32,8 proc. akcji banku za 10,6 mld zł (w transakcji wspierał spółkę Polski Fundusz Rozwoju). Była to część tzw. repolonizacji sektora bankowego.

*Prezes PZU: Produkt musi być konkurencyjny globalnie *

Jak zauważa Gazeta.pl, na swojej wizytówce na popularnym portalu LinkedIn Marcin Przyłębski wciąż figuruje jako pracownik Pekao (miał objąć tę posadę rok temu). To była jego pierwsza praca w biznesie. Wcześniej przez dziesięć lat zajmował stanowisko dyrektora Biura Obsługi Inwestorów w poznańskim ratuszu.

Temat zatrudnienia członków partii rządzącej stał się ostatnio głośny za sprawą afery KNF. Przy jej okazji wyszło na jaw, że syn koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego otrzymał posadę w Banku Światowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ubezpieczenia, pzu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-11-2018

gibZłote dziecko z ojca "Wolfganga" i matki co jej w sądzie wojewódzkim nie chcieli bo leniwa ? Skończy się PiS skończy się jego złota kariera.

28-11-2018

BospResortowe dzieci...

28-11-2018

leonno, i tak trzymać, grunt to firmy rodzinne

Rozwiń komentarze (745)