Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne gwarancje rządowe dla PKP

0
Podziel się:

Rząd zdecydował o udzieleniu gwarancji spłaty zobowiązań wynikających z II emisji II serii obligacji Polskich Kolei Państwowych SA, o wartości nominalnej 590 mln zł, na częściowe sfinansowanie restrukturyzacji PKP - podało Centrum Informacyjne Rządu we wtorkowym komunikacie.

bFfcdprF

"Emisja obligacji jest przeznaczona na spłatę, w ramach +Projektu restrukturyzacji PKP+, zobowiązań PKP SA poręczonych lub gwarantowanych przez Skarb Państwa" - napisano w komunikacie wydanym po posiedzeniu rządu.

Środki z emisji mają zostać przeznaczone na spłatę kapitału kredytów poręczonych lub zagwarantowanych przez Skarb Państwa, dofinansowanie PKP Przewozy Regionalne sp. z o.o. i zdynamizowanie działalności PKP SA.

"Gwarancja obejmuje 100 proc. kwoty zobowiązań wynikających z II emisji II serii obligacji, obejmujących 100 proc. kwoty wykupu obligacji, stanowiącej ich wartość nominalną oraz 100 proc. odsetek, do łącznej kwoty 1.126.900.000 zł" - napisano w komunikacie.

bFfcdprH

Termin wygaśnięcia gwarancji ustalono na 31 maja 2012 roku.

W ubiegłym tygodniu PKP SA informowało, że chce w listopadzie przeprowadzić na rynku polskim emisję obligacji o wartości 1 mld zł.

Pierwszą serię obligacji niepublicznych, gwarantowanych przez Skarb Państwa, o wartości 500 mln zł, PKP sprzedało w lutym na rynku pierwotnym konsorcjum banków Pekao, Deutsche Bank Polska i PKO BP.

Emisja obligacji to jeden z najważniejszych elementów restrukturyzacji finansowej grupy PKP.

bFfcdpsi
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)