Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejny blamaż na Stadionie Narodowym. Nie można go otworzyć

0
Podziel się:

Wielka uroczystość otwarcia obiektu oraz mecz z Portugalią, stanęły pod znakiem zapytania.

Kolejny blamaż na Stadionie Narodowym. Nie można go otworzyć
(PAP/Leszek Szymański)

Nie ma zgodę na inaugurację Stadionu Narodowego w Warszawie. Jako powód, władze stolicy dość enigmatycznie podały uchybienia formalno-prawne. Między innymi chodzi o nieukończone prace na płycie boiska. Organizator uroczystości otwarcia, która miała się odbyć 29 stycznia, może się odwołać od tej decyzji.

Taką informację przekazała Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Warszawy. Podkreśliła, że władze miasta nie mogą się zgodzić na otwarcie stadionu bez dopełnienia wymogów bezpieczeństwa.

Administrator Stadionu może się odwołać od dzisiejszej decyzji. Ewa Gawor zaznaczyła, że musi to jednak nastąpić do piątku do 16.. Jeśli zostaną usunięte stwierdzone na stadionie nieprawidłowości, to obiekt będzie mógł być otwarty i odbędzie się inauguracyjny koncert, zaplanowany w niedzielę na stadionie. Ewa Gawor przypomniała, że wciąż nie została odebrana płyta stadionu, stwierdzono też brak w dokumentach. Policja uzależnia zgodę na niedzielną imprezę od formalnego odebrania stadionu przez nadzór budowlany.

Jeszcze wczoraj prezydent Warszawy, nie przewidywała problemów z terminowym otwarciem obiektu. Hanna Gronkiewicz Waltz podkreślała, w rozmowie z dziennikarzami, że problem dotyczy braku wymaganych prawem opinii, które nie mogą być pominięte.

Bez nich - planowany na płycie stadionu już na przyszłą niedzielę - inauguracyjny koncert i późniejsze mecze, nie mogą się odbyć.

Według planów, Stadion Narodowy ma być otwarty 29 stycznia. Uroczystość ma uświetnić koncert popularnych zespołów. Na 11. lutego zaplanowano z kolei mecz o Superpuchar Polski, a na 29. lutego mecz Polska - Portugalia. Tuż po koncercie otwierającym Stadion Narodowy, miało rozpocząć się układanie murawy, na której zagrają piłkarze podczas Euro 2012.

O budowie Stadionu Narodowego czytaj w Money.pl
Kolejny blamaż na Stadionie Narodowym Strażacy twierdzą, że nie mogą wydać zgody na przeprowadzenie na warszawskim stadionie, wielkiej imprezy z okazji otwarcia.
Hydrobudowa Polska i PBG mają umowę przy Stadionie Narodowym Hydrobudowa Polska i PBG podpisały z Narodowym Centrum Sportu umowę na wykonanie dodatkowych robót budowlano-instalacyjnych na Stadionie Narodowym, o wartości 59,45 mln zł netto.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)