Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejowa zapaść na Śląsku. PKP proponuje...

0
Podziel się:

13 pociągów należących do Kolei Śląskich nie wyjechało dziś rano w trasy. Zobacz, którzy pasażerowie mogą mieć problemy.

Kolejowa zapaść na Śląsku. PKP proponuje...
(pkp.pl)

PKP oferuje pomoc Kolejom Śląskim w opanowaniu problemów z ruchem pociągów. Zdecydowano o tym na spotkaniu sztabu kryzysowego Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym. Od niedzieli Koleje Śląskie przejęły odpowiedzialność za całość transportu kolejowego w regionie.

Rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski powiedział IAR, że pojawiły się poważne problemy z obsługą połączeń. Grupa PKP obawia się rozprzestrzenienia problemów na cały kraj - stąd oferowana pomoc dla Śląska.

Jak podkreśla Łukasz Kurpiewski Koleje Śląskie nie należą do grupy PKP. Odpowiedzialność za ich funkcjonowanie przejął marszałek województwa śląskiego.

13 pociągów należących do Kolei Śląskich nie wyjechało dziś rano w trasy. Jak informują przedstawiciele spółki problemy podróżni mogą mieć w Rybniku, Pszczynie, Katowicach, Tychach czy m.in. Częstochowie.

Część pociągów ma też opóźnienia. W niedzielę Koleje Śląskie przejęły cały transport kolejowy w regionie. Wczoraj przyczyną opóźnień był błąd pracownika spółki.

Czytaj więcej w Money.pl
Pasażerowie uwięzieni na dworcach. Przez zimę Do godz. 9 odwołano już 26 pociągów Kolei Śląskich - poinformował PAP rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski. Koleje Śląskie kłopoty tłumaczą trudnymi warunkami atmosferycznymi.
Co dalej z pociągami w Polsce? Nowak... Minister transportu oświadczył, że jest zaniepokojony tym, co dzieje się w kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)