Notowania

s17
05.07.2018 15:18

Komisja Europejska dopłaci do komfortu Polaków. Ponad pół miliarda na S17

Komisja Europejska zatwierdziła przekazanie Polsce ponad 145 mln euro (niemal 646 mln zł - red.) na budowę części drogi ekspresowej S17 z Warszawy do Lublina. Inwestycja powinna zostać oddana do użytku w listopadzie przyszłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Stepien / Agencja Gazeta)
Prace na budowie S17 już trwają

- Mieszkańcy Mazowsza wkrótce będą mogli skorzystać z nowoczesnej i bezpiecznej drogi ekspresowej między Góraszką i Garwolinem – powiedziała komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu po przyjęciu decyzji o przekazaniu ponad pół miliarda zł Polsce na dofinansowanie trwającej już budowyczęści drogiS17. Jej zakończenie zaplanowano na listopad 2019 r.

W ocenie Creţu poprawa komfortu podróży to tylko jeden z pozytywnych skutków dofinansowania inwestycji ze środków Funduszu Spójności. Ważniejsza, jej zdaniem, będzie poprawa komunikacji drogowej zarówno na poziomie regionalnym w Polsce, jak i ponadgranicznym. Przede wszystkim z Ukrainą.

Co dalej z opłatami za drogi?:

Droga ekspresowa S17 ma docelowo połączyć Warszawę z przejściem granicznym w Hrebennem. Obecnie, w jej ciągu, do dyspozycji kierowców pozostaje obwodnica Garwolina oraz odcinek między Kurowem a Piaskami (stanowiący równocześnie obwodnicą Lublina - red.). W budowie, poza dofinansowanym dziś odcinkiem, pozostaje także odcinek z Garwolina do Knurowa. Ich oddanie połączy drogą ekspresową Warszawę ze stolicą woj. Lubelskiego.

Planowany przebieg S 17 - na zielono odcinki istniejące, na czerwono w budowie By DocelowyUkladDrog.svg: Sliwersderivative work: rzyjontko via Wikimedia Commons

Tagi: s17, inwestycja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2018

EmigrantKomisja Europejska dopłaci do komfortu Polaków. buhahaha. tytul propagandowy jak za PRLU... a skad komisja ma pieniadze ??

05-07-2018

HefarTo teraz dopiero słoików przybędzie...

05-07-2018

NorbertKilka lat temu odwiedzilem stolice naszych zachodnich sasiadow. Obejzalem z uznaniem bardzo duzy obiekt Glownego Dworca Kolejowego w Berlinie, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)