Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja Europejska: Aferę stoczniową wyjaśnijcie sami

0
Podziel się

Za to ponowny przetarg będzie mocno nadzorowany przez KE.

Komisja Europejska: Aferę stoczniową wyjaśnijcie sami
(*clairity*/CC/Flickr)
bEiKtCZh

*Komisja Europejska mówi, że wyjaśnienie całej sprawy należy do polskiego wymiaru sprawiedliwości, a ona sama nie zamierza się tym interesować. *

Spokojna reakcja Brukseli wynika z faktu, że pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem i katarski inwestor wycofał się ostatecznie z zakupu stoczni w Gdyni i Szczecinie. _ - To już historia _ - mówi rzecznik Komisji.

W aferze stoczniowej chodzi o faworyzowanie katarskiego inwestora i dostosowywanie do niego warunków przetargu.

bEiKtCZj

Rzecznik Komisji Jonathan Todd zastrzegł natomiast, że Bruksela będzie przyglądać się uważnie, czy ponowny przetarg na sprzedaż zakładów zostanie zorganizowany w przejrzysty sposób.

[

O aferze stoczniowej czytaj w Money.pl ]( http://news.money.pl/artykul/afera;stoczniowa;opozycja;chce;glowy;grada,162,0,545186.html )Jonathan Todd podkreślił , że drugi przetarg będzie skrupulatnie sprawdzany przez europejskich ekspertów, a zatem ściślejszy nadzór będzie jedyną konsekwencją w Brukseli całej afery.

bEiKtCZp

Polskie władze będą musiały zapewnić, że tym razem wszystko odbędzie się zgodnie z unijnymi wymogami - przetarg ma być otwarty, bez żadnych warunków wstępnych, żaden inwestor nie może być faworyzowany.

Komisja nadzoruje sprzedaż majątku obu zakładów, bo z pieniędzy uzyskanych z przetargu ma być zwrócona pomoc publiczna, którą obie stocznie otrzymały od czasu naszego wejścia do Unii Europejskiej. Bruksela uznała, że rządowe wsparcie zostało przyznane nielegalnie, bo nie zagwarantowało długoterminowej rentowności stoczniom.

ZOBACZ TAKŻE:

bEiKtCZK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)