Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komornicy straszą chaosem

0
Podziel się:

Według Krajowej Rady Komorniczej wejście w życie przyjętej ostatnio przez rząd nowelizacji ustawy o komornikach i egzekucji sądowej spowoduje chaos w państwie i nie usprawni egzekucji.

bEUhvnqt

Według Krajowej Rady Komorniczej wejście w życie przyjętej ostatnio przez rząd nowelizacji *ustawy o komornikach i egzekucji sądowej *spowoduje chaos w państwie i nie usprawni egzekucji. Rada domaga się od ministra sprawiedliwości konsultacji w tej sprawie.

Wiceprezes Krajowej Rady Komorniczej Andrzej Kulągowski uważa, że nowe przepisy nie uwzględniają wiedzy i doświadczenia tych, którzy będą je realizować w praktyce.

Według Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa Stanisława Dobrowolskiego ustawa ma wiele mankamentów a niektóre jej przepisy mogą być zaskarżone do Trybunału Konstytucyjnego. Sędzia Dobrowolski uważa, że z projektu nie wynika na przykład czy komornik ma być urzędnikiem państwowym czy prywatnym.

bEUhvnqv

Innego zdania jest natomiast Ministerstwo Sprawiedliwości, które twierdzi, że projekt ustawy jest dobrze przygotowany. Dyrektor departamentu organizacyjnego, Tomasz Jaskłowski uważa, że postulaty i argumenty samorządu były analizowane podczas prac nad ustawą.

Zdaniem Jaskłowskiego komornicy oprotestowali rządowy projekt głównie dlatego, że ma on zwiększyć konkurencję w ich zawodzie.

Obecnie w Polsce jest około 640 komorników - zdaniem Ministerstwa Sprawiedliwości to o wiele za mało. Projekt ustawy jest już w Sejmie i o jej ostatecznym kształcie zadecydują parlamentarzyści.

bEUhvnqW
wiadomości
KOMENTARZE
(0)