Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski: jesteśmy miedzy wyborami, czas na korekty

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski po ostatnich wydarzeniach jest pewny, że przyszedł czas na korekty.

Komorowski: jesteśmy miedzy wyborami, czas na korekty
(prezydent.pl/GFDL)

Pojawiły się rysy na wizerunku koalicji - mówi w wywiadzie dla _ Rzeczpospolitej _ prezydent Bronisław Komorowski.

Głowa państwa zaznacza, że nie chce eskalować napięć w rządzie. Jednak - jak dodaje - zmiany są niewykluczone. Jesteśmy między wyborami, to moment na korekty - dodaje Bronisław Komorowski.

Prezydent przedstawi kompromis w sprawie reorganizacji małych sądów. Propozycja Komorowskiego zakłada wprowadzenie obiektywnych kryteriów dotyczących tworzenia lub likwidowania sądów rejonowych bez ograniczenia uprawnień ministra. Jakie to będą kryteria? Na przykład ustalanie odrębności sądu w zależności od liczby mieszkańców i ilości rozpatrywanych spraw - zaznacza prezydent. Zapowiada również, że jeśli trafi do niego ustawa nadająca związkom partnerskim odrębne uprawnienia, to skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Bronisław Komorowski deklaruje, że podpisze projekt uchwalonej niedawno w Sejmie pierwszej transzy deregulacji. Przegłosowana propozycja znosi ograniczenia w wykonywaniu 50 zawodów. Zdaniem prezydenta, ważniejsze od przywilejów korporacji zawodowych jest zwiększenie możliwości młodych ludzi na rynku pracy.

Głowa państwa uważa, że w sprawie memorandum gazowego Polska _ dała się medialnie rozegrać _ Rosji. W ocenie Bronisława Komorowskiego, główną przyczyną zamieszania jest brak komunikacji między resortami. Prezydent broni również zdymisjonowanego ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego. Nie chcę wzmacniać klimatu łatwych oskarżeń wobec ministra, który na to nie zasłużył - mówi Bronisław Komorowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent: Polityka energetyczna do poprawy Prezydent zamierza zwołać w maju posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie bezpieczeństwa energetycznego kraju.
PO i Tusk mają za dużo władzy. Kto tak uważa? TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 6-9 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próba 1000 mieszkańców Polski.
Komorowski o OFE. "Będę zadawał pytania" Prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że zmiany w systemie emerytalnym należy wprowadzać bardzo ostrożnie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)