Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski rozmawiał z Poroszenką o sytuacji po zestrzeleniu samolotu nad Ukrainą

0
Podziel się

Prezydenci omówili sytuację po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu 17 lipca i perspektywy rozwiązania konfliktu, w tym możliwość współdziałania polsko-ukraińskiego na rzecz zakończenia kryzysu.

Komorowski rozmawiał z Poroszenką o sytuacji po zestrzeleniu samolotu nad Ukrainą
(PAP/Jacek Turczyk)
bCZURvTV

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką na temat sytuacji po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu nad Ukrainą - poinformował Jaromir Sokołowski, minister w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialny za sprawy zagraniczne.

_ - Prezydenci omówili sytuację po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu 17 lipca i perspektywy rozwiązania konfliktu, w tym możliwość współdziałania polsko-ukraińskiego na rzecz zakończenia kryzysu _ - powiedział Sokołowski.

Malezyjski boeing MH-17 leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. Spadł na ziemię w czwartek późnym popołudniem 50 kilometrów przed wejściem w przestrzeń powietrzną Rosji. Wszystko wskazuje na to, że został zestrzelony przez prorosyjskich separatystów rakietą sytemu BUK klasy ziemia-powietrze wystrzeloną z obszaru przez nich kontrolowanego.

bCZURvTX

W samolocie, który leciał z z Amsterdamu do Kuala Lumpur, było 298 osób. Wszyscy zginęli.

Według polskich władz, na pokładzie malezyjskiej maszyny najprawdopodobniej nie było Polaków.

Czytaj więcej w Money.pl

bCZURvUy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)