Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski: Sprzedaż Możejek będzie decyzją ekonomiczną

0
Podziel się:

Na zakup i modernizację rafinerii Orlen przeznaczył 10 mld zł.

Komorowski: Sprzedaż Możejek będzie decyzją ekonomiczną
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEUybYKt

Prezydent Bronisław Komorowski zapewnił, że ewentualna sprzedaż przez Orlen rafinerii w litewskich Możejkach będzie zależała od analiz ekonomicznych, a nie od decyzji politycznych. Prezydent bierze udział w szczycie państw bałtyckich w Rydze.

Do końca roku międzynarodowy zespół doradców Banku Nomura, wyspecjalizowany w branży rafineryjnej, ma przeanalizować różne scenariuszy dotyczące inwestycji, łącznie ze sprzedażą udziałów w litewskiej rafinerii.

Pod koniec sierpnia prezydent Litwy Dalia Grybauskaite przekonywała dziennikarzy, że Bronisław Komorowski zapewnił ją, iż na razie nie ma mowy o sprzedaży rafinerii. Dziś unikała odpowiedzi na pytania związane z inwestycją Orlenu w Możejkach, tłumacząc, że nie są to kompetencje prezydenta.

bEUybYKv

_ - Jest wiele informacji dotyczących Możejek w mediach, ale oczywiście rafineria to polskie przedsiębiorstwo i prezydent Litwy nic tu nie może powiedzieć. Może prezydent Polski ma tutaj coś do powiedzenia - _ mówiła.

Bronisław Komorowski przypomniał prezydent Litwy, że rafineria w Możejkach działa w realiach ekonomicznych i prawnych Litwy i to ma znaczenie czy przedsiębiorstwo będzie osiągało lepsze bądź gorsze wyniki finansowe.

Na zakup i modernizację rafinerii w Możejkach Orlen przeznaczył już w sumie około 10 miliardów złotych.

bEUybYKW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)