Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koncern Axel Springer całkowicie wycofuje się z Rosji

1
Podziel się:

Niemiecki koncern wydawniczy Axel Springer poinformował w czwartek, że po ponad 10 latach działalności w Rosji całkowicie wycofuje się z tego kraju z powodu tamtejszej kontrowersyjnej ustawy o mediach.

Koncern Axel Springer całkowicie wycofuje się z Rosji
(SIPA)

Koncern medialny Axel Springer wycofuje się z Rosji. To efekt kontrowersyjnej ustawy o mediach wprowadzonej przez Moskwę. W Polsce Axel Springer jest wydawcą m.in. tabloidu "Fakt" czy tygodnika "Newsweek".

Rosjanin Aleksandr Fiedotow, właściciel wydawnictwa Artcom Media, przejmie 100 proc. udziałów rosyjskiej filii niemieckiego koncernu. Z kolei dotychczasowa szefowa Axel Springer Rosja, Regina von Flemming, przejmie 20 proc. udziałów od Fiedotowa.

Uchwalona w zeszłym roku ustawa o mediach ogranicza udziały inwestorów zagranicznych w kapitale zakładowym spółek medialnych w Rosji do 20 proc.

- Artcom Media to najszybciej rosnąca grupa medialna w Rosji. Zakup Axel Springer Rosja wzmocni naszą pozycję w branży. Czekamy na integrację zespołów wydawniczych, aby móc dalej się rozwijać - mówi Aleksander Fiedotow, szef medialnej spółki.

Przedtem inwestorzy zagraniczni nie mogli posiadać więcej niż 50 proc. akcji rosyjskich spółek medialnych, przy czym ograniczenie to dotyczyło tylko stacji telewizyjnych i radiowych nadających na terytorium zamieszkanym przez ponad połowę ludności Rosji, a także gazet i czasopism o nakładzie powyżej miliona egzemplarzy.

Axel Springer obecny był na rosyjskim rynku przez ostatnie 10 lat. Wydawał m.in. magazyny "Forbes", "OK!" czy "Geo", a także serwisy internetowe takie jak finanz.ru. Wcześniej w portfolio miał także rosyjskojęzyczną wersję tygodnika "Newsweek".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
harpia
4 lata temu
AXER SPRINGER najgorszy szmatławiec .