Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kończy się czas LNM

0
Podziel się:

LNM Holdings NV, który do 22 sierpnia ma wyłączność na negocjacje o prywatyzacji Polskich Hut Stali spotkał się ze związkami zawodowymi, jednak wbrew wcześniejszemu własnemu komunikatowi nie rozpoczął dyskusji na temat pakietu socjalnego

LNM Holdings NV, który do 22 sierpnia ma wyłączność na negocjacje o prywatyzacji Polskich Hut Stali (PHS) SA, spotkał się ze związkami zawodowymi, jednak wbrew wcześniejszemu własnemu komunikatowi nie rozpoczął dyskusji na temat pakietu socjalnego - podał LNM w czwartek w komunikacie.

"LNM chciałby wyjaśnić, że spotkanie ze związkami zawodowymi (...) miało jedynie wstępny charakter, a w jego trakcie nie były prowadzone negocjacje dotyczące pakietu socjalnego" - napisano w komunikacie opublikowanym popołudniu.

Przed południem LNM informował, że przedstawiciele LNM Holdings, pod przewodnictwem Lakshmi N. Mittala i Adityi Mittala, spotkali się wczoraj z reprezentantami Związków Zawodowych, aby rozpocząć dyskusje dotyczące pakietu socjalnego dla pracowników PHS.

Różnice w komunikatach LNM tłumaczy błędem w tłumaczeniu.

Spotkanie zorganizował zarząd PHS w imieniu ministerstwa skarbu.

Na początku sierpnia związki zawodowe PHS domagały się w liście do ministra skarbu państwa Piotra Czyżewskiego, aby negocjacje w sprawie pakietu socjalnego dla załogi prywatyzowanego koncernu prowadzone były równolegle z rozmowami, jakie resort skarbu prowadzi z potencjalnym inwestorem - LNM Holdings NV.

LNM zobowiązał się wcześniej, w styczniowej umowie z resortem dotyczącej zachowania poufności, do niepodejmowania na własną rękę rozmów ani ze związkami, ani z wierzycielami PHS.

PHS SA grupuje cztery największe polskie huty: Katowice, im. Sendzimira, Florian i Cedler, dające łącznie ok. 70 proc. polskiej produkcji stali. Koncern zatrudnia ok. 16 tys. osób i drugie tyle w spółkach zależnych.

Zgodnie z przyjętą ścieżką prywatyzacji, inwestor strategiczny PHS ma wykupić 1,6-1,7 mld zł długu PHS wobec państwowych podmiotów i zamienić go na akcje koncernu, a potem dokapitalizować PHS na ponad 600 mln zł, kupić jego akcje od Skarbu Państwa i wynegocjować pakiet socjalny ze związkami.

Jeżeli do 22 sierpnia Skarb Państwa nie porozumie się w sprawie prywatyzacji z LNM, możliwy jest powrót do rozmów z innym oferentem - amerykańskim US Steel.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)