Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na wschodzie. "Rosja i Zachód grają w ping-ponga"

0
Podziel się:

Pełnomocnik rządu Niemiec ds. kontaktów z Rosją powiedział, że manewry rosyjskiego lotnictwa można uznać za reakcję Moskwy na działania NATO na wschodnich rubieżach Sojuszu.

Gernot Erler
Gernot Erler (gernot-erler.de)

Pełnomocnik rządu Niemiec ds. kontaktów z Rosją Gernot Erler powiedział, że manewry rosyjskiego lotnictwa można uznać za reakcję Moskwy na działania NATO na wschodnich rubieżach Sojuszu.

Loty rosyjskich bombowców to akcja _ mająca udowodnić, że Rosja dysponuje odpowiednim potencjałem wojskowym, a także sprawdzić, jak działa system obrony przeciwlotniczej Zachodu _ - powiedział Erler w wywiadzie dla telewizji publicznej ZDF.

Polityk SPD dodał, że najnowszy incydent jest zjawiskiem towarzyszącym _ najpoważniejszemu od czasów zimnej wojny kryzysowi w stosunkach między Federacją Rosyjską a Zachodem _.

Zdaniem Erlera Rosja nie naruszyła zasad, dlatego Zachód powinien zachować spokój. NATO powinno być czujne i musi pokazać, że jest w stanie odpowiednio zareagować - dodał niemiecki socjaldemokrata.

_ - Ze strony Rosji jest to gra w ping-ponga _ - ocenił Erler, wskazując na wcześniejsze działania podejmowane przez NATO, w tym szczególnie pięciokrotne zwiększenie liczby lotów kontrolnych w przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich, a także ulokowanie przez USA na terytorium Polski dodatkowych sił wojskowych i sprzętu. _ - W tym roku NATO przeprowadziło już 200 ćwiczeń, wysłało też okręty na Morze Czarne _ - wyliczał przedstawiciel niemieckiego rządu.

Jego zdaniem obie strony wzajemnie _ napędzają się _. Incydenty tego rodzaju skończą się, gdy znajdziemy polityczne rozwiązanie konfliktu na Ukrainie - podkreślił Erler.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy szef NATO: Nikt nie chce zimnej wojny Stoltenberg podkreślił, że nie ma sprzeczności między pragnieniem utrzymania silnego NATO a kontynuowaniem prób utrzymywania kontaktów z rosyjskim przywództwem prezydenta Władimira Putina.
NATO ostrzega: Rosyjscy żołnierze nadal na wschodzie Ukrainy. A Putin na to... Prezydent Rosji przekonuje, że nie zależy mu na odbudowie imperium. Krytykuje również politykę zagraniczną USA i wspomnia o... Polsce.
Wojna na Ukrainie. RPO wystąpiła z inicjatywą pomocy humanitarnej Chodzi o dary dla osób, które straciły domy i pozostają, w trudnych warunkach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)