Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt koreański. Specjalny komitet przywróci działanie strefy Kaesong

0
Podziel się:

Nastąpił kolejny krok przybliżający Północ i Południe do wznowienia produkcji w koreańskiej strefie ekonomicznej.

Kaesong
Kaesong (STEVENS FREDERIC/SIPA/East News)
bEIJRVfp

Kolejny krok do wznowienia produkcji w koreańskiej strefie ekonomicznej w Kaesong. Obydwie Koree formalnie powołały dziś specjalny komitet, którego zadaniem jest doprowadzenie do ponownego otwarcia strefy.

Najważniejsze zadanie, jakie stoi przed członkami 12-osobowego gremium, to stworzenie harmonogramu wznowienia produkcji w Kaesong. Pierwsze spotkanie międzykoreańskiego komitetu już najbliższy poniedziałek właśnie w Kaesong.

Specjalna strefa ekonomiczna położona na terenie Korei Północnej pozostaje zamknięta od początku kwietnia tego roku. W tym miesiącu przedstawicielom Pjongjangu i Seulu udało się dojść do porozumienia w sprawie wznowienia produkcji. W koreańskiej strefie fabryki majaą123 fabryki z Korei Południowej. Do kwietnia zatrudnionych tam było ponad 50 tysięcy północnokoreańskich robotników.

bEIJRVfr
Czytaj więcej w Money.pl
Koreańczycy z północy i południa dogadali się Poinformowano, że umowa zawiera 5 punktów. Nie podano na razie szczegółów.
Korea Północna grozi okupacją Kaesong Ponowne otwarcie koreańskiej strefy ekonomicznej coraz bardziej odległe.
Obie Koree rozmawiają o otwarciu strefy Rozmowy toczą się w miejscowości Panmundżom w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu państw koreańskich.
bEIJRVfS
KOMENTARZE
(0)