Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Mariupol pozostanie ukraiński

0
Podziel się:

W mieście pojawiły się obawy, że trafi on pod kontrolę donieckich separatystów albo znajdzie się w strefie zdemilitaryzowanej.

Konflikt na Ukrainie. Mariupol pozostanie ukraiński
(PAP/EPA)

Władze w Kijowie zapewniają, że półmilionowe miasto zostanie w ukraińskiej części Zagłębia Donieckiego. W mieście pojawiły się obawy, że trafi on pod kontrolę donieckich separatystów albo znajdzie się w strefie zdemilitaryzowanej.

Na przedmieściach Mariupola wciąż słychać strzały artyleryjskie. Front przebiega 15 kilometrów od miasta. Zgodnie z porozumieniem zawartym w piątek w Mińsku, taka ma być szerokość strefy zdemilitaryzowanej po jednej i po drugiej stronie frontu.

Minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow zapewnia, że w mieście pozostaną ukraińskie wojska, a strefa buforowa będzie przebiegać na Wschód od niego tak, aby zapewniać bezpieczeństwo. - _ Kierownictwo kraju poważnie odnosi się do kwestii wzmacniania obrony Mariupola - powiedział. - Tu i tak są duże siły, a ich liczba będzie jeszcze zwiększona. _

_ _

Wczoraj ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poinformowała, że wojsko rozpoczęło przygotowania do wycofywania ciężkiego sprzętu wojskowego z terytorium strefy przyfrontowej. Na razie władze muszą znaleźć miejsca, gdzie będzie on stacjonować.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin grozi Europie? Niemieckie media ostro... Niemieckie media stwierdzają zgodnie, że Zachód nie może pod żadnym pozorem dać się zastraszyć.
Komorowski chce ograniczyć prawa Rosji Bronisław Komorowski chce ograniczyć możliwości Moskwy w wetowaniu działań Rady Bezpieczeństwa ONZ dotyczących Ukrainy i regionu.
Bruksela w mocnych słowach potępia Moskwę W przyjętej rezolucji wyraził zaniepokojenie rosyjską ofensywą mającą na celu utworzenie _ korytarza lądowego _ prowadzącego na Krym i dalej do Naddniestrza.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)