Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Poroszenko w Waszyngtonie

0
Podziel się:

Spotka się tam z prezydentem Barackiem Obamą i wygłosi przemówienie w Kongresie.

Konflikt na Ukrainie. Poroszenko w Waszyngtonie
(PAP/EPA)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko składa dziś wizytę w stolicy Stanów Zjednoczonych. Spotka się tam z prezydentem Barackiem Obamą i wygłosi przemówienie w Kongresie. Będzie zabiegać o zwiększenie amerykańskiego wsparcia dla Ukrainy.

Wizytę w Waszyngtonie Petro Poroszenko rozpocznie od przemówienia w Kongresie. Będzie ono mieć uroczysty charakter. Przywódca Ukrainy wygłosi je podczas wspólnej sesji obu izb amerykańskiego parlamentu. Ma to podkreślić jednoznaczne poparcie jakiego Amerykanie udzielają Ukraińcom w konflikcie z Rosją.

Podczas późniejszych rozmów w Białym Domu Poroszenko będzie zabiegać o zwiększenie pomocy gospodarczej i wojskowej dla swojego kraju. Jak dotąd Stany Zjednoczone udzieliły Ukrainie pomocy w wysokości zaledwie 60 milionów dolarów. Obejmuje ona racje żywnościowe, kamizelki kuloodporne i sprzęt do łączności.

W ostatnim czasie coraz liczniejsza grupa członków Kongresu domaga się od Baracka Obamy by zaczął dostarczać Ukrainie uzbrojenie. Amerykański prezydent do tej pory nie chciał spełnić tego postulatu by nie podsycać konfliktu z Rosją. Eksperci uważają, że nawet jeśli Poroszenko wróci do Kijowa bez niczego, to i tak wizyta w Waszyngtonie wzmocni go politycznie.

Czytaj więcej w Money.pl
"Putin miał straszyć inwazją na Warszawę" Prezydent Rosji Władimir Putin miał straszyć inwazją wojskową na Warszawę czy Wilno. Tak twierdzi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
Na Ukrainie znowu strzały. Sześć osób nie żyje Według komunikatu władz Doniecka ostrzelane zostały dwie dzielnice - Kijowska i Kujbyszewska.
Konflikt na Ukrainie. Dwa polskie ambulanse trafią do ukraińskich medyków Karetki z Mazowsza będą wspomagać pracę lekarzy i felczerów z regionu iwano-frankowskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)