Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Powstanie korytarz do ewakuacji ludności cywilnej

0
Podziel się:

Poroszenko polecił utworzenie bezpiecznego korytarza dla ludności cywilnej, która chce opuścić strefę operacji antyterrorystycznej.

Konflikt na Ukrainie. Powstanie korytarz do ewakuacji ludności cywilnej
(Wikimedia Commons (CC 3.0))

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko polecił utworzenie bezpiecznego korytarza dla ludności cywilnej, która chce opuścić strefę operacji antyterrorystycznej przeciwko separatystom prorosyjskim na wschodzie kraju - poinformowały dziś jego służby prasowe.

Decyzja ta zapadła podczas spotkania prezydenta z szefami Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), MSW, Ministerstwa Obrony i Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Administracja prezydencka przekazała, że taki korytarz jest niezbędny, by _ nie dopuścić do nowych ofiar w rejonie operacji antyterrorystycznej _. Szefowie resortów otrzymali zadanie _ zapewnienia wszelkich niezbędnych warunków, by ludność cywilna mogła opuścić _ strefę walk.

Organizacją ewakuacji, a także pomocą medyczną dla wywożonych ludzi ma zająć się rząd. Lokalne administracje mają z kolei zadbać o zakwaterowanie ewakuowanych.

W niedzielę, dzień po swym zaprzysiężeniu, prezydent Poroszenko oświadczył, że chce doprowadzić do zakończenia walk na wschodniej Ukrainie już w bieżącym tygodniu.

Kwestia ta jest omawiana w ramach trójstronnej grupy kontaktowej z udziałem ambasadora Rosji na Ukrainie Michaiła Zurabowa, ambasadora Ukrainy w Niemczech Pawła Klimkina i przedstawicielki OBWE Heidi Tagliavini.

Operacja antyterrorystyczna przeciwko siłom separatystycznym trwa od początku kwietnia. Obejmuje ona obwód doniecki i ługański.

W poniedziałek minister obrony Ukrainy Mychajło Kowal oświadczył, że _ wygaszanie konfliktu zbrojnego _ w tym regionie już się rozpoczęło.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)