Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Premier Kanady Stephen Harper poleci do Kijowa

0
Podziel się:

Kanada pozostaje zjednoczona ze swoimi sojusznikami w uznaniu rządu ukraińskiego i we wspieraniu suwerenności terytorium ukraińskiego - napisał premier Kanady na Twitterze.

Konflikt na Ukrainie. Premier Kanady Stephen Harper poleci do Kijowa
(Federal Government (Germany)/REGIERUNGonline/Steins)

Premier Kanady Stephen Harper poinformował w piątek, że 22 marca złoży wizytę na Ukrainie aby spotkać się z premierem Arsenijem Jaceniukiem i zademonstrować poparcie dla władz w Kijowie wobec kryzysu krymskiego.

_ Będziemy współpracować z naszymi sojusznikami wspierając wysiłki mające na celu przywrócenie stabilizacji i jedności Ukrainy po to by naród ukraiński mógł rozwijać się i prosperować, wolny od gróźb i zastraszania _ - oświadczył Harper.

_ Kanada pozostaje zjednoczona ze swoimi sojusznikami w uznaniu rządu ukraińskiego i we wspieraniu suwerenności terytorium ukraińskiego _ - napisał premier Kanady na Twitterze.

Reuters podkreśla, że Harper należy do tych przywódców zachodnich, którzy szczególnie ostro krytykowali działania Rosji wobec Ukrainy i kryzysu na Krymie.

W czwartek rząd Kanady poinformował, że zamierza przeznaczyć ponad 220 mln dolarów kanadyjskich (198 mln USD) na pomoc w stabilizowaniu finansów Ukrainy i będzie w tej sprawie współpracować z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi i Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW).

Wcześniej Kanada wprowadziła zakaz wizowy wobec osób uznanych za odpowiedzialnych za kryzys i zamroziła aktywa bliskich współpracowników odsuniętego od władzy prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)