Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Putin: Zachód wykorzystuje kryzys

0
Podziel się:

W opinii prezydenta Rosji, ukraiński konflikt jest wykorzystywany do reanimacji NATO.

Konflikt na Ukrainie. Putin: Zachód wykorzystuje kryzys
(World Economic Forum)

Prezydent Rosji oskarżył Zachód o sprowokowanie kryzysu na Ukrainie. W opinii Władimira Putina - ukraiński kryzys jest wykorzystywany do reanimacji NATO. Wcześniej podobne opinie pojawiały się w programach publicystycznych rosyjskiej telewizji państwowej.

Zdaniem Władimira Putina, to niektóre państwa zachodniej Europy i USA stoją za kryzysem ukraińskim. _ - Uczciwie mówiąc został on sprowokowany przez niektórych naszych, zachodnich partnerów _ - cytują wypowiedź prezydenta rosyjskie agencje.

W opinii Putina pojawia się coraz więcej nowych zagrożeń, w tym jak stwierdził gospodarz Kremla _ zwiększająca się obecność sił NATO we wschodniej Europie _. Rosyjski przywódca dodał, że zachodni politycy wykorzystują ukraiński kryzys dla reanimacji Paktu Północnoatlantyckiego.

Jednocześnie zapewnił, że wszystkie decyzje dotyczące armii i sektora zbrojeniowego są jedynie odpowiedzią mającą zapewnić bezpieczeństwo Rosji. Zapowiedział przy tym, że jego kraj nie zamierza uczestniczyć w nowym wyścigu zbrojeń.

Władimir Putin podpisał także odpowiednie dokumenty, na mocy których to on będzie stał na czele specjalnej komisji, odpowiedzialnej za rozwój przemysłu zbrojeniowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin zadowolony z rozejmu na Ukrainie Uszakow, który jest doradcą Putina do spraw polityki zagranicznej, przekazał, że rozmowa prezydentów była interesująca, substantywna.
UE nagrodzi działaczy Euromajdanu? Ukraińcy zostali nominowani do tegorocznej Nagrody Sacharowa, przyznawanej przez Parlament Europejski.
Szok. 200 ukraińskich wojskowych zabitych W ubiegłym tygodniu ukraiński parlament powołał komisję śledczą do zbadania wydarzeń w Iłowajsku, gdzie żołnierze sił rządowych przez kilka dni wyrywali się z okrążenia rebeliantów i armii rosyjskiej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)