Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Rosyjskie wojska odchodzą od granicy

1
Podziel się:

Państwowa Służba Graniczna potwierdza, że rozpoczęło się wycofywanie rosyjskich wojsk z terenów pogranicznych. Nadal pozostają obozy z namiotami rosyjskiej armii.

Konflikt na Ukrainie. Rosyjskie wojska odchodzą od granicy
(PAP/EPA)

Straż graniczna Ukrainy poinformowała dziś, że wojska rosyjskie wycofywane są znad ukraińskiej granicy, jednak nadal pozostają tam wojskowe miasteczka namiotowe.

_ Państwowa Służba Graniczna potwierdza, że rozpoczęło się wycofywanie rosyjskich wojsk z terenów pogranicznych _ - przekazał na konferencji prasowej przedstawiciel SG Wiktor Myszakowski.

Podkreślił jednocześnie, że według obserwacji lotniczego zwiadu wojskowego w strefie przygranicznej pozostają obozy z namiotami rosyjskiej armii oraz system polowych punktów dowodzenia i zaopatrzenia.

Wybory na Ukrainie. W Słowiańsku nie chcą głosować

W piątek szef rosyjskiego sztabu generalnego generał Walerij Gierasimow przekazał, że rosyjskie wojska, które prowadziły planowe ćwiczenia na poligonach w pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej, zaczęły wracać do miejsc stałej dyslokacji i operacja ta zajmie im około 20 dni.

Źródło w rosyjskim ministerstwie obrony wyjaśniło wówczas, że sprzęt i żołnierze zostaną całkowicie wycofani z okolic granicy z Ukrainą w ciągu kilku dni, a około 20 dni zajmie przemieszczenie się oddziałów i sprzętu do stałych baz.

Służba prasowa Kremla poinformowała 19 maja, że prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wycofanie do miejsc stałej dyslokacji wojsk, które uczestniczyły w ćwiczeniach w trzech obwodach graniczących z Ukrainą - rostowskim, biełgorodzkim i briańskim.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Ficek
2 lata temu
Co dzisaj ma za znaczenie informacja z 2014r = czy to nie jest sugestia podprogowa