Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. W Doniecku trwają walki

0
Podziel się:

Świadkowie mówią o jednej osobie zabitej. Moskwa apeluje do Ukrainy o powstrzymanie operacji przeciw własnemu narodowi.

Konflikt na Ukrainie. W Doniecku trwają walki
(PAP/EPA)

Ukraińska milicja zablokowała ruch na drogach dojazdowych do Doniecka, gdzie w dziś wieczorem wciąż trwają walki między prorosyjskimi separatystami a siłami antyterrorystycznymi MSW i armii. Moskwa apeluje do Kijowa o _ zaprzestanie operacji przeciw własnemu narodowi _.

aktualizacja 20:49:00

W godzinach wieczornych wybuchy i strzały słychać było w rejonie donieckiego dworca kolejowego - podał lokalny portal _ Ostrow _. Świadkowie mówią o jednej osobie zabitej i dwóch rannych. Z dworca ewakuowano pasażerów.

Ruch samochodowy ograniczono także w okolicach dworca i lotniska, które wcześniej zajęły siły separatystyczne. W odpowiedzi lotnisko zostało zaatakowane po południu przez ukraińskie samoloty. Następnie wylądowali tam ukraińscy spadochroniarze.

Szef grupy informacyjnej sił antyterrorystycznych Władysław Selezniow poinformował, że _ o godz. 13 (godz. 12 w Polsce) terrorystom, którzy przeniknęli na terytorium lotniska w Doniecku, przedstawiono ultimatum, aby złożyli broń i poddali się siłom antyterrorystycznym. Powiadomiono ich, że w razie niespełnienia żądań ukraińskie wojska zastosują siłowy wariant uwolnienia lotniska _.

Selezniow powiedział, że początkowo z samolotu Su-25 oddano strzały ostrzegawcze, po czym _ samolot MiG-29 przeprowadził atak na miejsca koncentracji terrorystów _. Dodał, że ogniem ze śmigłowca zniszczono samobieżny zestaw przeciwlotniczy, którego używali separatyści przeciwko siłom antyterrorystycznym. Zdementował przy tym doniesienia, jakoby zestrzelony został ukraiński śmigłowiec.

Moskwa wezwała rząd Ukrainy do powstrzymania - jak to nazwano - operacji militarnej przeciwko własnemu narodowi. Zaapelowała też do OBWE o przeprowadzenie śledztwa w sprawie starć z prorosyjskimi separatystami.

_ Oczekujemy obiektywnej i wyczerpującej informacji (o starciach w Doniecku) od przedstawicieli OBWE, a od władz w Kijowie - wstrzymania operacji militarnej przeciwko ich własnemu narodowi _ - głosi oświadczenie wydane przez rosyjski MSZ.

W poniedziałek trwały w Doniecku walki między prorosyjskimi separatystami a siłami antyterrorystycznymi MSW i armii Ukrainy. Milicja zablokowała drogi dojazdowe do miasta. Ruch samochodowy ograniczono także w okolicach dworca i lotniska, które wcześniej zajęły siły separatystyczne. W odpowiedzi lotnisko zostało zaatakowane po południu przez ukraińskie samoloty; następnie wylądowali tam ukraińscy spadochroniarze.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)