Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Afganistanie. W amerykańskim nalocie zginęło 11 cywilów

0
Podziel się:

Zdarzenie potępił na Twitterze rzecznik prezydenta Hamida Karzaja.

Konflikt w Afganistanie. W amerykańskim nalocie zginęło 11 cywilów
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

_ _Według informacji otrzymanych od gubernatora 11 osób, w tym dwoje dzieci i dwie kobiety, straciło życie w amerykańskim nalocie - podała w komunikacie afgańska kancelaria prezydencka. Zdarzenie potępił na Twitterze rzecznik prezydenta Hamida Karzaja.

Przedstawiciel władz prowincji Kunar powiedział, że w sumie w nalocie dokonanym w dystrykcie Narang zginęło 14 osób, a 13 zostało rannych. Rzecznik złożonej z sił NATO koalicji międzynarodowej major Paul Greenberg poinformował, że w precyzyjnym ataku wykonanym w pobliskim dystrykcie Dangam poniósł śmierć jeden uzbrojony bojownik.

Amerykanie tworzą najliczniejszy kontyngent wchodzący w skład kierowanych przez NATO Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie. Na terytorium afgańskim jest ok. 29 tysięcy żołnierzy USA.

Oskarżenia o spowodowanie śmierci ludności cywilnej są główną przyczyną napięć między władzami Afganistanu a USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt w Afganistanie. NATO obiecuje wsparcie Sekretarz generalny powiedział, że z początkiem 2015 r. zmieni się charakter zaangażowania Sojuszu w tym kraju.
Krwawy dzień w Afganistanie. Zginął generał Terrorysta przebrał się w afgański mundur i ostrzelał szkołę wojskową pod Kabulem.
Zamach w Afganistanie. Nie żyją obcokrajowcy Do zamachu przyznali się talibowie, którzy kilka dni temu przeprowadzili śmiały atak na lotnisko.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)