Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Egipcie. Władze skracają godzinę policyjną

0
Podziel się:

Wyjątkiem mają być piątki, które w Egipcie są stałym dniem protestów; w tym dniu godzina policyjna ma trwać do godz. 7 rano. Do tej pory Egipcjanie nie mogli wychodzić na ulice od godz. 23 do godz. 6 rano.

Konflikt w Egipcie. Władze skracają godzinę policyjną
(AP/Fotolink/East News)
bEUKUtkR

Władze Egiptu poinformowały dziś o planowanym skróceniu od soboty godziny policyjnej o dwie godziny. Według nowego rozporządzenia godzina policyjna będzie zaczynać się o północy, a kończyć o godzinie 5 rano.

Wyjątkiem mają być piątki, które w Egipcie są stałym dniem protestów; w tym dniu godzina policyjna ma trwać do godz. 7 rano.

Do tej pory Egipcjanie nie mogli wychodzić na ulice od godz. 23 do godz. 6 rano.

bEUKUtkT

Władze wprowadziły restrykcje 14 sierpnia po zamieszkach wywołanych protestami w obronie obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego, wywodzącego się z islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego. Po jego odsunięciu od władzy nowy rząd Egiptu rozpoczął represje wobec Bractwa i jego sojuszników. Ponad tysiąc osób, głownie zwolenników byłego prezydenta, straciło życie, a około 2 tys. członków Bractwa zostało aresztowanych. Wielu z nich skazano na długoletnie kary więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Są wyroki dla Bractwa w Egipcie Są to pierwsze wyroki skazujące członków Bractwa od aresztowania i obalenia 3 lipca przez armię prezydenta Mursiego.
MSZ ostrzega: nie jedźcie do Egiptu Na ulicach egipskich miast polała się krew. Ministerstwo podwyższyło stopień zagrożenia, a biura podróży zaczęły odwoływać wyjazdy.
Ponowne starcia w Egipcie. Kolejne ofiary Kilkadziesiąt tysięcy zwolenników obalonego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego wyruszyło w piątek z północno-wschodniej części Kairu do centrum miasta, domagając się "końca rządów armii". Lokalne media donoszą o pierwszych starciach i ofiarach śmiertelnych.
bEUKUtlu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)