Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt w Kaszmirze. Jest szansa na przełom?

0
Podziel się

Premier Indii Manmohan Singh i szef rządu Pakistanu Nawaz Sharif rozmawiali przez ponad 60 minut w jednym z nowojorskich hoteli. Oba kraje roszczą sobie prawa do Kaszmiru.

Konflikt w Kaszmirze. Jest szansa na przełom?
(PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)
bEpAOfpN

Uczestniczący w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku premierzy Indii i Pakistanu porozumieli się co do konieczności obniżenia narastającego obecnie napięcia w Kaszmirze, do którego prawa roszczą sobie oba kraje.

Premier Indii Manmohan Singh (na zdjęciu) i szef rządu Pakistanu Nawaz Sharif rozmawiali przez ponad 60 minut w jednym z nowojorskich hoteli. Singh przyjął zaproszenie do złożenia wizyty w Pakistanie, a Sharif - w Indiach. Nie ustalono jednak na razie kiedy do tego dojdzie.

Doradca premiera Indii ds. bezpieczeństwa Shivshankar Menon powiedział dziennikarzom, że Sing i Sharif zlecili wyższym dowództwom wojskowym swych krajów, aby starali się zagwarantować przestrzeganie obowiązującego od 2003 roku indyjsko-pakistańskiego zawieszenia broni na spornym terytorium Kaszmiru, coraz częściej przerywanego incydentami zbrojnymi.

bEpAOfpP

Obaj premierzy wyrazili wolę _ polepszenia sytuacji _ wzdłuż linii demarkacyjnej między wojskami Indii i Pakistanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Indie oskarżają Pakistan. To pierwszy raz Indie po raz pierwszy bezpośrednio oskarżyły armię Pakistanu o udział we wtorkowej zasadzce w Kaszmirze, w której zginęło pięciu żołnierzy indyjskich.
Indie oskarżają Pakistan. Wybuchnie wojna? Strona pakistańska zaprzeczała, jakoby w Kaszmirze w ogóle doszło tego dnia do wymiany ognia.
Rywalizacja Chin i Indii sięga aż po Arktykę Rywalizacja o surowce i nowe rynki przenosi się na globalną dyplomację i instytucje międzynarodowe, w których Pekin i Delhi spierają się o pożyczki rozwojowe.
bEpAOfqq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)