Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt z Iranem. Izrael przestrzega przed złagodzeniem sankcji

0
Podziel się

Zachód podejrzewa, że Teheran pracuje nad stworzeniem broni jądrowej.

Konflikt z Iranem. Izrael przestrzega przed złagodzeniem sankcji
(Tallicfan20 / domena publiczna)
bErjZRTV

Premier Izraela Benjamin Netanjahu (na zdjęciu) przestrzegł przed złagodzeniem sankcji wobec Iranu. Jak poinformowało wczoraj jego biuro prasowe, uczynił to w wywiadach dla europejskich mediów, m.in. niemieckiej telewizji publicznej ARD i brytyjskiej sieci telewizyjnej Sky News.

Zachód podejrzewa, że Teheran pracuje nad stworzeniem broni jądrowej. Nowy prezydent Iranu Hasan Rowhani prowadzi ofensywę dyplomatyczną, której celem jest przekonanie społeczności międzynarodowej, że program atomowy jego kraju ma charakter cywilny. Chce także doprowadzić przynajmniej do złagodzenia sankcji wobec Iranu.

_ - Pozostańcie twardzi, pozostańcie konsekwentni _ - apeluje do Zachodu premier Izraela. _ - Nie można pozwolić tak agresywnemu reżimowi jak Iran na wzbogacanie uranu _ - powiedział Benjamin Netanjahu.

bErjZRTX

Netanjahu jest przekonany, że podczas zbliżających się rozmów w Genewie Iran będzie skłonny jedynie do _ kosmetycznych zmian _, które doraźnie umożliwią złagodzenie sankcji gospodarczych wobec Teheranu, a w dalszej perspektywie pozwolą temu państwu na wejście w posiadanie broni jądrowej.

15 i 16 października odbędą się w Genewie rozmowy pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ - USA, Rosji, Chin, Wielkiej Brytanii i Francji - oraz Niemiec z Iranem. Ich tematem będzie irański program atomowy.

Czytaj więcej w Money.pl

bErjZRUy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)