Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt z Iranem. Rosja grozi Izraelowi

0
Podziel się

Zdaniem Moskwy, miałoby to katastrofalne skutki dla całego regionu.

Konflikt z Iranem. Rosja grozi Izraelowi
(Alexander Yuriev/kremlin.ru/CC BY 3.0)
bDyZXrKd

Rosja przestrzegła Izrael przed atakiem na Iran z powodu jego programu nuklearnego, gdyż, jak podkreśla, miałoby to katastrofalne skutki. Ostrzeżenie takie wygłosił na konferencji prasowej zastępca ministra spraw zagranicznych Giennadij Gatiłow.

_ - Atak militarny stałby się katastrofą nie tylko dla regionu, lecz i dla całego systemu stosunków międzynarodowych _ - powiedział Gatiłow.

Wcześniej tego dnia oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz wyraził obawę, że USA mogą wykorzystać swą bazę w Kirgistanie w ewentualnym konflikcie z Iranem.

bDyZXrKf

Zachód uważa, że realizując swój program jądrowy Iran dąży do produkcji broni atomowej. Władze w Teheranie przekonują, że program ma wyłącznie cele cywilne, w tym produkcję energii elektrycznej. Jednak odmawiają ekspertom MAEA dostępu do części swych instalacji atomowych, co wzmaga podejrzenia Zachodu.

O przygotowaniach do ataku na Iran czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t204636.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;boi;sie;wojny;z;iranem,213,0,1030613.html) Rosja wie, skąd może nastąpić atak na Iran Według Rosjan amerykanie mogą zaatakować z bazy w Kirgistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t90547.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;szukuje;sie;do;wojny;rozpoczeli;wielkie;manewry,5,0,1029381.html) "Zemsta Boga". W Iranie szukują się na... Według ekspertów do ataku sił izraelskich mogłoby dojść na południu Iranu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t77123.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;izraela;na;iran;bylby;skomplikowana;operacja,119,0,1029239.html) Tak będzie wyglądał atak Izraela na Iran Analitycy wojskowi wskazują, że gdyby Izrael zdecydował się zaatakować cztery główne obiekty nuklearne Iranu, pierwszym problemem byłaby kwestia, jak się tam dostać.
bDyZXrKG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)