Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kongres Lewicy w Warszawie już wystartował

0
Podziel się:

Szef SLD Leszek Miller uważa, że Kongres będzie dobrym przygotowaniem do wyborów.

Kongres Lewicy w Warszawie już wystartował
(Reporter Poland)
bECWBgiJ

_ Lewica dla Polski _ - pod takim hasłem rozpocznie się dziś w Warszawie Kongres Lewicy. Jego organizatorem jest SLD, a udział potwierdziło ponad 80 różnych organizacji. Zaproszenia na Kongres nie otrzymał Janusz Palikot i jego partia, poza kilkoma posłami Ruchu.

Wiceszef SLD Józef Oleksy mówi, że to szkoda, iż w Kongresie nie weźmie udziału Ruch Palikota. Były premier zaznaczył, że Ruch nie został zakwalifikowany jako lewica, ale część członków tej partii lubi i włączyłby ich do tego grona.

Szef SLD Leszek Miller uważa, że Kongres będzie dobrym przygotowaniem do wyborów.
Natomiast według Janusza Palikota Kongres poniesie klęską, bo wygląda na to, że nie będzie ani byłych prezydentów, ani Ryszarda Kalisza, Marka Siwca, Pawła Piskorskiego czy Andrzeja Celińskiego. Janusz Palikot mówi, że lista nieobecnych będzie dłuższa niż obecnych.

bECWBgiL

Na Kongres zaproszeni zostali trzej byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa i Wojciech Jaruzelski. Jednak wszystko wskazuje na to, że nie pojawi się żaden z nich.

Podczas kongresu zaplanowano 7 paneli dyskusyjnych: _ Nowa polityka społeczna _, _ Gospodarka polska wobec światowego kryzysu _; _ Przyszłość demokracji _; _ Uspołecznienie kultury _"; _ Lewica XXI wieku _; _ Nowoczesna Polska _; _ Drogi awansu kobiet - perspektywa zmiany _.

Wśród panelistów będą między innymi: były minister finansów prof. Grzegorz Kołodko, prof. Monika Płatek, prof. Jan Hartman i Janusz Czapiński.

Czytaj więcej w Money.pl
Ciąg dalszy sporu o Palikota. Rozłam w lewicy? Na Kongresie Lewicy powinien być Janusz Palikot - powiedział Aleksander Kwaśniewski.
Palikot: Miller upodabnia się do Kaczyńskiego -_ Zatrzymajcie szaleństwo Millera _ - zaapelował dziś do działaczy SLD Janusz Palikot.
Miller mówi za czym tęsknią Polacy Szef SLD zwrócił się do byłego prezydenta, by ten raz jeszcze przemyślał czy warto budować Europę Plus z Januszem Palikotem.
bECWBgjm
KOMENTARZE
(0)