Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec EXPO w Chinach. Sukces w cieniu kryzysu

0
Podziel się:

Przez pół roku wystawę w Szanghaju odwiedziło ponad 70 milionów osób - podają organizatorzy.

Koniec EXPO w Chinach. Sukces w cieniu kryzysu
(PAP/EPA)

*Przez pół roku wystawę w Szanghaju odwiedziło ponad 70 milionów osób. Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun (na zdjęciu, w środku) gratulował organizatorom udanej wystawy. *

Szczyt przywódców państw zwieńczył EXPO 2010 w Szanghaju. Wzięli w nim udział między innymi szef ONZ, premierzy Finlandii i Węgier, a także marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Na terenach Wystawy Światowej przedstawiciele 190 państw i ponad 50 organizacji międzynarodowych spotkali się, aby dyskutować o tym jak skuteczniej stawić czoła wyzwaniom, które przyniósł XXI wiek.

Chińczycy nadali spotkaniu szczególną oprawę. Jego gospodarz premier Chin Wen Jiabao podkreślał, że EXPO w Państwie Środka, mimo wielu przeciwności, było sukcesem. - _ Wystawa Światowa, po raz pierwszy została zorganizowana w państwie rozwijającym się, w cieniu światowego kryzysu finansowego. Po raz pierwszy tereny EXPO znajdowały się w centrum miasta _. Wtórował mu sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. _ - W imieniu ONZ chcę najserdeczniej pogratulować tak udanej wystawy, jaką było EXPO 2010 _.

Rekordowe EXPO 2010. Zobacz relację Al Jazeera English:

Jednym z 6 mówców był marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, który nawiązał do 8-milionowego gościa Pawilonu Polski. _ Pani Xie Wei przyszła do Pawilonu Polski, gdyż - jak powiedziała - Polacy to piękny naród. Jeśli zapytacie dlaczego przyjechaliśmy tutaj, to odpowiem - bo Chińczycy to piękny naród _.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)