Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koniec wielkich reklam na budynkach?

0
Podziel się

Zakaz przygotowuje resort infrastruktury, na wniosek mazowieckiego wojewody.

Koniec wielkich reklam na budynkach?
(-Niloy-/CC/Flickr)
bEiPLVCd

Zakaz wieszania reklam wielkoformatowych na budynkach mieszkalnych ma wprowadzić rozporządzenie wydane przez ministerstwo infrastruktury. Projekt zmian w tym zakresie przygotował wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Urzędnicy wojewody interweniowali z powodu protestów mieszkańców Warszawy, których okna zasłaniają ogromne reklamy. Wojewoda mazowiecki podkreśla, że nie można zasłaniać ludziom widoku z okna.

Urzędnicy wojewody mazowieckiego przeanalizowali stan prawny wielu reklam powieszonych na budynkach mieszkalnych. Niektóre firmy zajmujące się reklamą wielkopowierzchniową, naginają przepisy i bezlitośnie wykorzystują luki prawne - mówi rzecznik wojewody mazowieckiego Ivetta Biały.

bEiPLVCf

W Warszawie reklama wielkopowierzchniowa zawieszona na jednym z budynków mieszkalnych przysłoniła okna 30 lokatorom. W tym wypadku urząd miasta spóźnił się z wydaniem decyzji o jeden dzień.

Reklamy wielkopowierzchniowe przyciągają wzrok. Wojewoda Jacek Kozłowski podkreśla jednak, że podobają się tylko tym, którym nie przesłaniają widoku z okna.

Firmy wieszające reklamy na budynkach powinny zwracać uwagę na mieszkańców i jeżeli są protesty uwzględniać postulaty lokatorów - tłumaczy prezes firmy BP Media Arkadiusz Lisak.

Rozporządzenie ministra infrastruktury, które ma wprowadzić całkowity zakaz wieszania reklam na budynkach mieszkalnych zacznie obowiązywać prawdopodobnie po wakacjach.

bEiPLVCl
bEiPLVCG
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
KOMENTARZE
(0)