Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec z tajemnicą bankową we Włoszech. Urząd skontroluje konta

0
Podziel się:

Szacuje się, że każdego roku Włosi ukrywają przed fiskusem od 120 do 150 miliardów euro.

Mario Monti
Mario Monti (FriendsofEurope/CC/Flickr)

W poniedziałek przestaje obowiązywać we Włoszech tajemnica bankowa. Ta prawdziwa rewolucja, jak ją nazwano, jest elementem walki z niepłaceniem podatków.

Walka z unikaniem opodatkowania została podjęta przez rząd Mario Montiego w ramach wychodzenia z kryzysu.

Na mocy nowego rozporządzenia, urząd skarbowy będzie miał prawo kontrolować konta bankowe oraz wszystkie operacje finansowe Włochów. Od kart kredytowych poprzez akcje i obligacje po zakup bądź sprzedaż złota.

Każdy ruch będzie bacznie obserwowany, a gdy wzbudzi podejrzenie, stanie się przedmiotem dochodzenia. Tak będzie na przykład w przypadkach nagłego powiększenia się stanu konta osoby, która do tej pory miała stałe niewysokie dochody bądź większe od normalnych wydatki, w sytuacji, gdy stan konta ostatnio się nie powiększył.

31 października ogłoszony zostanie pierwszy bilans tego posunięcia. Szacuje się, że każdego roku Włosi ukrywają przed fiskusem od 120 do 150 miliardów euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Dolce i Gabbana przed sądem. Jaki wyrok? Prokurator żądał dla dwóch znanych stylistów, właścicieli wielkiego domu mody, kary dwóch i pół roku pozbawienia wolności.
Wielka kontrola w Google. Przez podatki Brytyjski parlament polecił urzędowi podatkowemu dokładnie zbadać, ile naprawdę powinny wynosić podatki Google.
Policzyli ile kosztował kryzys ekonomiczny W konsekwencji przychody z podatków spadły w tym samym okresie o 90 miliardów.
podatki
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)