Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Konstytucja dla biznesu. Rząd chce zlikwidować CIT i wprowadzić podatek obrotowy

0
Podziel się:

Rząd pracuje nad Konstytucją dla Biznesu. Ma to być dokument, który ułatwi działanie firm w Polsce. W programie #dziejesienazywo wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz przyznała, że jednym z rozwiązań ma być rewolucja w systemie podatkowym polegająca na likwidacji CIT-u.

Konstytucja dla biznesu. Rząd chce zlikwidować CIT i wprowadzić podatek obrotowy
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Rząd pracuje nad Konstytucją dla biznesu. Ma to być dokument, który ułatwi działanie firm w Polsce. W programie #dziejesienazywo wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz przyznała, że jednym z rozwiązań ma być rewolucja w systemie podatkowym polegająca na likwidacji CIT-u.

- Konstytucja ma realnie uprościć system. Powoli już do tego dochodzimy - mówiła wiceminister. Tłumaczyła, że elementami zmian są nowe prawo o zamówieniach publicznych czy ustawa o wspieraniu innowacyjności. Podkreślała też, że rząd stara się pracować międzyresortowo, a nie tylko "w zamkniętych zamkach ministerstw". W jej opinii to pomoże stworzyć spójne zasady funkcjonowania biznesu w Polsce.

Jedną ze zmian może być odejście od podatku CIT. Ten obecnie daje duże pole do nadużyć, szczególnie międzynarodowym korporacjom.

- Jest to jeden z tematów, którymi się zajmujemy. Nie jest to jednak rozstrzygnięta kwestia - mówiła Emilewicz. Potwierdziła, że w takim wypadku całkowicie zlikwidowano by CIT.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)