Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kopacz o Gowinie: Zwyciężył u niego egoizm

0
Podziel się:

Według marszałek Sejmu Gowin obraził się, że nie został przewodniczącym.

Kopacz o Gowinie: Zwyciężył u niego egoizm
(kprm.gov.pl)

_ _ Mam trochę żal do posła Gowina _- przyznała pani marszałek. Jak wyjaśniła, ma wrażenie, że jego postępowanie zdominował egoizm polityczny. J est egoistą politycznym, bo kiedy był w Platformie, zamiast budować PO, przekonywać klub do swoich racji, przedstawić swoje projekty, budował coś, co ma być dla niego odskocznią, nowe ugrupowanie, na czele którego stanie _ - powiedziała.

Według marszałek Sejmu Gowin _ obraził się, że nie został przewodniczącym _. _ Teraz, jak zrobi sobie swoje ugrupowanie, będzie przewodniczącym. Dla jednych ważne jest to, co się buduje w jednej drużynie, a dla innych - ego, ale jeśli ktoś nie umie przegrywać, to pewnie też nie będzie umiał zwyciężać _ - powiedziała Kopacz.

Mówiąc o kwestii zmniejszającej się przewagi głosów koalicji, Kopacz podkreśliła, że na pewno _ nie wisi ona na Jacku Żalku _, zawieszonym na trzy miesiące w prawach członka klubu PO. _ Jak się śledzi wyniki głosowań, to nie jest tak, że ta większość zawsze była tylko 231 głosów. Zawsze był margines. Podejrzewam, że w strategicznych głosowaniach ten zapas będzie _ - powiedziała marszałek.

_ Przypuszczam, że ci, którzy opuścili PO, mówię tu o posłach Gowinie, Żalku, Godsonie, sprawy, które do tej pory były dla nich zrozumiałe w PO, w dalszym ciągu będą dla nich ważne i będą głosować razem z PO _ - dodała Kopacz.

Gowin poinformował w poniedziałek o odejściu z Platformy Obywatelskiej. Wśród powodów wymienił politykę rządu dotyczącą m.in. OFE. Jak ocenił zmiany w OFE zapowiedziane przez rząd, to _ nic innego, jak znacjonalizowanie prywatnych oszczędności _.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk: jeśli zabraknie głosów, będą wybory Donald Tusk nie ma parcia na bycie szefem rządu. - _ Sześć lat jestem premierem i tej satysfakcji mam aż nadto _.
Decyzja Jarosława Gowina to "pusty gest" Rzeczniczka dyscypliny klubowej PO Iwona Śledzińska-Katarasińska powiedziała, że w regulaminie klubu PO nie ma możliwości samozawieszenia się posła.
Gowin za jednomandatowymi okręgami wyborczymi _ - Jeśli wygram, to postaram się namówić inne ugrupowania, by przynajmniej połowa posłów była wybierana według ordynacji większościowej _- oświadczył Gowin.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)